Тютюнокуріння в Україні набрало розмаху епідемії. Про це на прес-конференції в УНІАНі заявив голова Коаліції громадських організацій та ініціатив "За вільну від тютюнового диму Україну" Сергій Гончар. Офіційна статистика твердить: нині в Україні курить майже 70 % чоловіків і кожна п'ята жінка. Щороку до куріння долучаються 500 тисяч молодих людей фактично у віці 11 років. А наслідки такої тяги до цигарок жахливі - смертність населення від хвороб, пов'язаних із курінням, становить 110 тисяч осіб.
Україна "лідирує" в Європі з багатьох показників, скажімо, за споживанням підлітками спиртних напоїв. Не покидає вона сумну першість і за тютюнокурінням. Поширеність куріння в країнах Європи серед підлітків становить близько 16 %, в той же час в Росії цей показник становить 24 %, а в Україні - 26 %.
Учені з Кембриджського університету твердять, що спокійно можна продовжити життя на 11-12 років, якщо внести три невеличкі зміни у повсякденне життя - відмовитися від куріння, харчуватися здоровою їжею і збільшити фізичні навантаження.
Дослідження, в якому взяли участь 25 тисяч осіб, є частиною широкого загальноєвропейського дослідження на базі півмільйона учасників у 10 європейських країнах.
Одержані результати показують, що п'ять порцій овочів та фруктів на день продовжують життя в середньому на
3 роки, відмова від куріння - на 4-5 років, а і фізична активність - ще на 3 роки.
При цьому людям з сидячою роботою рекомендують плавати, їздити на велосипеді, бігати лише одну годину на день. Тим, у кого помірна професійна завантаженість, скажімо, перукарям, достатньо 30 хвилин, а людям активних професій - листоношам, фермерам, будівельникам - жодних додаткових фізичних навантажень не треба.