Здоров’я з прилавка

Узятися за підготовку цього матеріалу нас змусив дзвінок до редакції.

Узятися за підготовку цього матеріалу нас змусив дзвінок до редакції.

"Моїй мамі - 76 років, - говорила львів'янка Орислава. - Як і всі жінки у такому віці, має багато болячок. Одні дошкуляють час від часу, інші перейшли в хронічні. На початку літа сусід­ка запропонувала мамі піти на безплатний масаж, точніше, ска­зала, що є спеціальне ліжко, яке буцімто зцілює від усіх недуг. Мама ходила, по півдня вистоювала у черзі, бо охочих пройти дармовий масаж збиралося дуже багато. Прокидалась ні світ ні зо­ря і бігла займати чергу. І все одно перед нею вже було осіб 10-15. Працівники центру зуміли переконати її, що це не просто масажне ліжко, а чудодійне, яке допоможе позбутися майже всіх недуг. І мама, щоб не стояти у чергах, вирішила його купити. Залізла в борги, бо його вар­тість майже - 20 тис. грн, а у неї пенсія - 580 грн.

Справа навіть не в ціні. Якщо воно їй справді допоможе, я готова докласти свої гроші, аби його придбати. Але чи можна без консультації з лікарем і за його відсутності під час самого сеансу проходити такі масажі, адже мама три роки тому перенесла мікроінсульт, має підвищений тиск. Боюся, що замість зцілення, її стан може ускладнитися".  

Масажний диво-стіл                                                      

 Щоб зрозуміти, про що йде­ться, кореспондент "Пошти" пішов на  один із сеансів. Приміщення, де відбуваються сеанси масажу, розташоване в одному зі спальних районів міста. Серед багатоповерхівок від­найти невеличку хатинку досить непросто. Щойно переступила поріг, як назустріч мені вийшла привітна жіночка - консультант центру на ім'я Надія.

У першій кімнаті стоїть кіль­ка ліжок. На стінах - листи вдячних клієнтів, яких масаж позбавив багатьох болячок.  Поряд висять парасоля, палиці, окуляри. Як пояснила консультант, це колись належало хворим. Тепер ці люди одужали і здали вже непотрібні речі у музей центру.

Друга кімната просторіша - тут також  проводять сеанс масажу і  читають лекції про його чудодійні властивості. Поки майже півсотні пацієнтів слухають енергійну дівчину, іншим роблять масаж на масажних столах. 

- Усі працівники центру вже придбали такі столи додому, - каже консультант і перераховує недуги,  яких можна позбутися за допомогою цього масажу.

- Ви за професією лікар? - запитую у пані Надії, сподіваючись одержати консультацію, чи можна такий масаж робити людям, які перенесли інфаркт, інсульт тощо.

Та, на жаль, консультант не має медичної освіти й у центрі працює зовсім недавно. До того 20 років пані Надія пропрацювала вихователем у дитячому садочку. Через низьку зарплату змінила професію. Перед влаштуванням на нову роботу, за словами пані Надії, вона вчилася на курсах. Роботою задоволена: клієнти спо­кійні (переважно люди похилого віку, - Авт.) і зарплата непогана.

Лікуємося побутовою техні­кою

Мені, врешті-решт, довелося зізнатися, що я не пацієнт, а журналіст. Консультанта це не здивувало, а ось директор спри­йняв мою появу насторожено.  Цікавлюся, чому сеанси масажу безплатні?

- Один чоловік вирішив схуд­нути, - почав здалеку директор. - Придбав собі пояс, який рекламували по телевізору, за­платив за нього 500 грн. Імовір­ного результату не дочекав­ся. Тепер у нього відчуття, що його обдурили. Ситуації, коли купуємо недешеві речі й у них розчаровуємося, трапляються досить часто. Наша компанія пішла іншим шляхом - запропонувала безкоштовну апробацію товару перед придбанням. Це маркетинг третього тисячоліття. Нині я відвіз бабусі масажний стіл. Але перш, ніж його придбати, старенька до нас приходила 30 разів. Тобто  лю­дина купує апарат тоді, коли переконується в його необхід­ності та цінності.

- Масажний стіл дорогий?

- Його вартість - 15 600 грн. Це чимала сума.  Але чи наше здоров'я настільки дешеве, що не вартує цих грошей?! На приклад, операція із заміни ключового суглоба коштує від 16 до 20 тис. грн. У здоров'я варто вкласти 15 тисяч грн, щоб по­тім зекономити набагато більше.

- Чи проходять обстеження відвідувачі перед тим, як лягати на масажний стіл, адже є за­хворювання, за яких масаж протипоказаний?

- Наш центр - не лікувальний заклад. Якщо людина сумнівається, то повинна піти в по­ліклініку й обстежитися. Для цього є лікарі. А наш центр - це як магазин, примірочна, де людина може приміряти на себе такий-то "костюмчик".  Наша техніка не лікувальна, а побутова. Це нове віяння у плані оздоровлення, нова епоха, коли людина може оздоровлюватися без ліків.

- У вашому центрі немає медиків, а клієнти - переважно люди похилого віку. Що робитимете, якщо комусь стане зле?

- Моя дружина має напівмедичну освіту - вчилася на реабілітолога в інституті фізкультури. Вона працює в центрі за­ступником директора. Та випадків, коли б комусь з відвідувачів стало зле, у нас не було.

Щодня демонстраційний центр відвідує 280 (!) осіб.

Суб'єктивний погляд

Володимир Дяків,
головний нейрохірург Львівщини

- Як і для будь-якого методу лікування, для масажу обов'язково мають бути затверджені Міністерством охорони здоров'я покази та протипокази. Адже на масаж ідуть хворі люди, які повинні обережно ставитися до свого здоров'я. Ним не можна зловживати. Так, одній людині такі сеанси  не зашкодять, а іншій - можуть завдати непоправної шкоди. Будь-який вид масажу має призначати лікар. Наші пацієнти у такий спосіб не  оздоровлюються.

Ми ж не маємо жодного стосунку до таких закладів. А обласне управ­ління охорони здоров'я не має права контролювати приватні медичні кабінети. Вони мають сертифікат із Києва - і все.

 

Суб'єктивний погляд

Тереса Торопова,
заступник головного лікаря з медичної частини
Львівського міського психоневрологічного диспансеру

- Люди вірять у диво, бо хочуть у нього вірити. Зазвичай такі хворі не сподіваються на власні сили. Можливо, вони зневірилися у лікарях, які не змогли допомогти при важкій недузі. Коли людині зле, то вона готова повірити у все, що завгодно. Коли це не стає ідеєю-фікс, то це можна вважати нормою. Звичайно, зловживати таким масажем не можна. Перед сеансом обов'язково потрібно пройти обстеження  у нев­ропатолога.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4656 / 1.61MB / SQL:{query_count}