Інфекції в очікуванні

Чи спалахнуть вони найближчим часом у постраждалих від повені районах, залежить від погоди і людей

Чи спалахнуть вони найближчим часом у постраждалих від повені районах, залежить від погоди і людей

povin.jpg 

Епідемічна ситуація у районах, що постраждали від повені, найближчим часом може ускладнитися. З таким попередженням виступили керівники МОЗУ, бо чимало інфекцій перебувають зараз у інкубаційному періоді. "Цей період у різних інфекцій має різну тривалість - від 2-3 тижнів до місяця.  Спалахи інфекцій імовірні  всередині-наприкінці серпня, а також на початку вересня", -  повідомив виконуючий обов'язки першого заступника міністра - головного державного санітарного лікаря України Анатолій  Пономаренко. Це можуть бути спалахи гострих кишкових інфекцій, гепатиту А, лептоспірозу та інших захворювань. За даними МОЗ, в по­страждалих районах Львівщини вже зафіксовано випадки захворювання на дифтерію, лептоспіроз. Яка епідемічна ситуація сьогодні? "Пошта" звернулася за коментарем до головного державного санітарного лікаря Львівщини Романа Павліва.

"Спалахів захворювань ми не реєстрували, - повідомив Роман Павлів. -  Є поодинокі випадки, які  виникають щодня, незалежно від ситуацій. Захворюваність не перевищує  загальнообласних показників".

 Але це поки що. Як розвиватиметься ситуація далі, залежить від погодних умов, а також від самих людей, а точніше, від того, як вони дотримуватимуться особистої гігієни, санітарних норм та приписів лікарів. "Можуть виникати різні захворювання - від дизентерії, сальмонельозу (ін­кубаційний період яких - від 2-3 днів) до гепатиту А  (інкуба­ційний період якого - до 30-45 днів)", - наголошує головний санітарний лікар.

В області вже провели 100-від­соткову дезінфекцію всіх  колодязів, проте пити воду з них ще не можна. Як повідомили в СЕС, вони звернулися до ор­ганів виконавчої влади, аби закупити дозуючі хлораторні патрони, які можна впродовж якогось часу використовувати для очищення (хлорку потрібно засипати після кожного викачування води). Але деякі жителі області не зважають на заборони і продовжують споживати воду з колодязів.

Серед жителів області ширилися також чутки про те, що споживати продукти, які вирощували в затоплених районах, - небезпечно для здоров'я. Але головний санітарний лікар каже, що такі побоювання є безпідставними, оскільки всі овочі варто споживати після термічної обробки, а ті, що їдять сирими, потрібно обдавати окропом. Він також не рекомендує зберігати  продукти тривалий час, а хліб обов'язково накривати, оскільки зараз розвелося багато комах, які можуть з нечистот, що утворилися, переносити різноманітні інфекції.

За словами Романа Павліва, не варто хвилюватися, споживаючи молочні чи м'ясні продукти, які привозять з постраждалих районів. "Тварини завжди п'ють дощову воду або з озер, тож молоко чи куряче м'ясо не може бути небезпечним для здоров'я", - заявляє лікар.

Зараз люди працюють над ліквідацією наслідків стихії,  зокрема укріплюють дамби і береги річок. Тривале перебування  людей  у воді, де могли накопичитися різні небезпечні речовини, може спричинити виникнення дерматитів.

Багатьох непокоїла думка про затоплені  скотомогильники, адже вони можуть стати причиною небезпечних недуг. Р. Пав­лів твердить, що сьогодні вони не загрожують здоров'ю людей, оскільки їх у постраждалих районах небагато, і зараз повністю відновлена цілісність земляного покриву, відібрані проби для лабораторного контролю.

На цей час найскладніша  ситуація залишається у Городоцькому районі, а також у с. Гірське Миколаївського ра­йону.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4695 / 1.56MB / SQL:{query_count}