Не знаєш броду, не пірнай у воду

Водойми, річки не лише рятують у спеку, а й калічать людей, нерідко забирають життя. Літню пору медики охрестили сезоном поламаних хребтів. Бо саме влітку в ІІ-ге нейрохірургічне відділення Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги привозять пірнальників-невдах зі всієї області.

Водойми, річки не лише рятують у спеку, а й калічать людей, нерідко забирають життя. Літню пору медики охрестили сезоном поламаних хребтів. Бо саме влітку в ІІ-ге нейрохірургічне відділення Львівської міської лікарні швидкої медичної допомоги привозять пірнальників-невдах зі всієї області. Інколи таких пацієнтів до 30. Цього року наразі п'ять. Один випадок, на жаль, був смертельним.  Олександр (ім'я з етичних міркувань змінено) з друзями у вихідні пішли в басейн. Чоловік не розрахував глибини і пірнув. Наслідок - перелом шийних хребців з грубим пошкодженням спинного мозку. Ця травма призвела до смерті: діти втратили і батька, і годувальника.

Це єдиний цього року смертельний випадок у від­діленні. Решта пацієнтів залишилися інвалідами до кінця життя, бо отримані травми - переломи шийних хребців, ушкодження спинного мозку, черепно-мозкові травми - не дозволяють повернутися до попереднього способу життя. А більшість з потерпілих -  молоді люди віком до 30 років.

Біда найчастіше чатує на тих, хто лізе у воду напідпитку. Тож головний нейрохірург області Володимир Дяків радить усім не заходити у воду, якщо вживали спиртне, і відмовитися від пірнання, бо на Львівщині не має природних водойм, у яких можна було б пірнати. Крім басейнів, спеціально створених для цього.

Не завадило б усім знати, як надати першу допомогу, якщо з кимось на ваших очах сталося нещастя. Бо нерідко буває, що потерпілого з переломами хребта за руки і ноги витягують з води, потім мало не "колобком" запихають у машину і везуть до лікарні. Запихали ще напівживого, витягують уже напівмертвого. "Потерпілого треба винести з води, при цьому обов'язково притримувати голову,  покласти рівно на спину і дочекатися лікаря. До його приїзду забезпечити, аби покалічений не рухав головою. Коли потрібне штучне дихання, то надавати його в саме такому положенні. Якщо тих, хто топився, кладуть на коліно і опускають голову вниз, щоб з легень вийшла рідина, то у цьому випадку так робити не можна. Для того, щоб вийшла вода, можна лише голову повернути набік разом з тулубом. У жодному разі самим не транспортувати хворого. Потерпілі переважно перебувають у шоковому стані. Непрофесійне транспортування спричиняє поглиблення спинального шоку, який ускладнює загальний стан потерпілого," - радить головний нейрохірург області Володимир Дяків.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.0386 / 1.55MB / SQL:{query_count}