Під омофором cвятої Параскеви

Наприкінці вересня у Львові починає працювати унікальний  і наразі єдиний у Західній Україні Медичний центр святої Параскеви європейського зразка

Наприкінці вересня у Львові починає працювати унікальний  і наразі єдиний у Західній Україні Медичний центр святої Параскеви європейського зразка. Зараз сюди добирають медперсонал і завозять найсучасніше діагностичне обладнання

Про таку клініку львів’яни та мешканці західного регіону мріяли давно. Та у держави на спорудження медичних закладів європейського зразка, як завжди, бракує грошей, а інвестори не квапляться вкладати кошти в охорону здоров’я, бо це неприбуткова справа. Якщо нові медичні заклади й відкривають, то, зазвичай, у столиці. Західна Україна у цьому плані суттєво відстає.

Але, на щастя, крига скресла: знайшлися інвестори, які поставили собі за мету поліпшити якість надання медичних послуг до світового рівня і спорудити у Львові клініку, яка ні за оснащенням, ні за кваліфікацією лікарів, ні за якістю надання послуг не поступалася б європейським. І їхня мета втілюється у життя.

Відповідальність за якість послуг і  праця задля результату

Медичний центр святої Параскеви вражає не лише масштабами (чотириповерхова будівля площею 2600 кв. м), а й тим, що в ньому все продумано до дрібниць: від потужного найсучаснішого обладнання (комп’ютерного й магнітно-резонансного томографів, мамографа, УЗД-апаратів тощо) до одноразових інструментів і дезінфікувальних засобів для миття рук. Утім унікальність цього закладу в тому, що тут, під одним дахом, будуть багатопрофільна поліклініка, де працюватимуть спеціалісти вузького профілю, із великим педіатричним відділенням (окрім педіатра, будуть дитячі невропатолог, ортопед, ЛОР і т. п.), діагностична лабораторія, в якій можна зробити всі без винятку аналізи і відпаде потреба їхати до Києва, й потужне радіологічне відділення. Одне слово, пацієнт звернеться сюди сам чи всією родиною (клініку планують зробити саме родинною) і на місці зробить усі необхідні обстеження, отримає консультації  необхідних вузьких спеціалістів. Якщо виникне потреба, то йому запропонують й інші процедури, адже тут працюватиме денний стаціонар.

Є ще одна особливість, яка вирізняє клініку святої Параскеви від усіх інших державних і приватних медичних закладів, – одна лікувальна установа повністю відповідає за якість надання послуг і кінцевий результат. Для хворого це вкрай важливо. Бо досі аналізи ми здаємо в лабораторії одного медзакладу, на УЗД  звертаємося до іншого, консультуємося у фахівців третього. І якщо результат лікування невтішний, то з претензіями звертатися нема до кого – спробуй доведи, хто на якому етапі схибив. Адже лікар однієї установи  за помилки колеги з іншої не відповідає. У новій клініці діятиме і система конт­ролю медичної якості, експертна робота фахівців вищого рівня – професорів. Не для того, щоб критикувати роботу того чи іншого медика, а щоб допомогти йому зрозуміти, де є зони ризику, і як можна  їх уникнути.

Те, що ця клініка буде незвичною для львівського загалу, свідчить і її назва – Клініка святої Параскеви. Тут прагнуть передусім людського, християнського ставлення до недужих.

– Це передбачено самою філософією організації, – розповіла керівник проекту Тетяна Міхнова. – Тому для нас дуже важливо, щоб лікарі, які тут працюватимуть, були медиками за покликанням, щоб розуміли не тільки те, що відбувається в організмі пацієнта, а й у його душі. Бо люди часто хворіють через те, що у них не все гаразд саме в духовній сфері. Людина прийде на прийом до спеціаліста і матиме шанс бути почутою, матиме нагоду виговоритися, сказати все, що болить не лише в тілі, а й у душі. Лікування словом також дає хороший кінцевий результат. Тому, добираючи медперсонал, братимемо до уваги не тільки його фаховий рівень, а й систему цінностей, яку сповідують люди, їхнє розуміння того, навіщо вони сюди прийшли, чого хочуть досягнути, навчитися. А можливості для професійного зростання перед ними відкриються великі. Головне, аби лікар знав, чого прагне.

Головне для лікаря – фаховість і розуміння того, чого він хоче

Тетяна Андріївна розповіла, що в клініці передбачають систему потужного навчання молодих лікарів – і в Україні, і за кордоном. І що дуже важливо  –  навчання організовуватимуть і оплачуватимуть коштом закладу. Уже зараз налагоджуються тісні контакти з медичною елітою провідних країн Європи, Америки. Не лише для того, щоб переймати досвід, обмінюватися досягненнями, а й для того, щоб у найскладніших випадках лікар клініки міг проконсультуватися  із провідними фахівцями будь-якої країни світу. Клініка також проводитиме конференції, симпозіуми, на які запрошуватиме провідних спеціалістів у тому чи іншому напрямі.

Потрапити на роботу в клініку водночас і просто, і складно (потрібно приблизно 60 лікарів). Кумів, сватів, братів, як каже куратор клініки, категорично не пропонувати. Лікарі, які захочуть працювати у європейській клініці, перебуватимуть в однакових умовах  – кожен мусить пройти тестування, яке допоможе оцінити їхній фаховий рівень. Здібним, небайдужим, тим, хто прагне пізнати професію глибше, ширше, вдосконалити вже набуті знання та вміння, двері відчинені, як і щире сприяння у здійсненні задуманого. У центрі хочуть підібрати не лише висококваліфікованих лікарів, медсестер, а й створити колектив колег, однодумців, щоб можна було комплексно вирішувати різні проблеми. Скажімо, якщо кардіолог вважатиме, що його пацієнта повинен ще оглянути уролог, невропатолог чи інший спеціаліст, все вирішуватимуть на місці. Іншими словами, в клініці все обертатиметься довкола пацієнта, для того, щоб йому якнайшвидше поставили точний діагноз і призначили якісне лікування.

Звісно, медперсонал, мабуть, цікавить зарплата працівників клініки і їхні соціальні гарантії. Як розповіла Тетяна Андріївна, винагорода, ясна річ, буде вищою, ніж у державних медичних установах, але у кожного лікаря, медсестри вона буде своя, залежно від професійного рівня. Клініка працюватиме, чітко дотримуючись чинного законодавства. Тобто, зарплата офіційна, з неї відраховуватимуть внески до Пенсійного фонду, відпустка та інші соціальні гарантії зберігаються.  

Для роботи в Клініці святої Параскеви потрібні: терапевти, невропатологи, кардіологи, гінекологи, урологи, хірурги, травматологи, лор-лікарі, ендокринологи, офтальмологи, радіологи, рентгенологи, педіатри, дитячі невропатолог, лор, ортопед, спеціалісти УЗД-діагностики, завідувач клінічною лабораторією, лаборанти, медичні сестри, санітарки, медичні реєстратори.

Усю інформацію, яка вас цікавить, можна отримати у директора клініки Дмитра Левченка (моб. тел.(095) 144-99-77, або в головного лікаря – Зіновії Стадник (067) 757-80-27).

Резюме надсилайте на тел./факс: (032)252-12-46 або на e-mail: lv.med.center@gmail.com.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4870 / 1.61MB / SQL:{query_count}