- Що робить Львівська обласна рада для подолання ситуації з пандемією?
- Ми входимо до складу обласного Штабу з ліквідації надзвичайної епідемічної ситуації, який очолює Валерій П'ятак. Координуємо всі дії, проводимо селекторні наради з медиками, засідання надзвичайних комісій, - тобто постійно контролюємо ситуацію. З обласного бюджету вже виділено 300 тисяч гривень на необхідні витрати. Усі медичні заклади переведені на цілодобовий режим роботи, залучено всі карети медичної допомоги, для хворих виділено додаткових 3700 ліжок у лікарнях. Є кілька гарячих ліній для тих, хто захворів і прагне отримати консультацію телефоном. Затверджено план заходів, спрямованих на профілактику та боротьбу з поширенням пандемічного грипу та інших гострих респіраторних захворювань. Хочу наголосити, що маємо повну підтримку і порозуміння з урядом, зокрема у питаннях забезпечення усім необхідним. Юлія Тимошенко постійно цікавиться станом справ в області, а тому почуваємо себе впевненіше.
- Чи отримала область гуманітарну допомогу?
- Так, ми отримали вже дві партії гуманітарної допомоги з Польщі та Словаччини. Від Малопольського воєводства нам надано 70 упаковок препарату "Таміфлю", 80 комплектів спеціального одягу, 300 масок та апарат штучної вентиляції легень. Від Словаччини ми отримали 100 тисяч масок. Все отримане розподілили між обласними аптеками та лікарнями.
- Яка нині ситуація з кількістю хворих на грип типу А/H1N1?
- Ми передбачаємо зменшення кількості хворих. Від середини жовтня померло вже 29 людей (з них дві дитини). Загалом в області на грип захворіли 93 тисячі людей, тобто 3,4% населення. З усіх хворих тільки 2,6% лежать у лікарні. Вважаємо, що за три тижні ситуація має поліпшитися, саме для цього в країні запроваджено карантин. Для порівняння, за 2008 рік від пневмонії померли 152 людини, а за 10 місяців 2009 року померло 111 людей. Тобто не варто нагнітати ситуацію, людей треба інформувати про обережність і якомога менше перебувати у людних місцях.