Атака вірусів 

У вересні вони вклали у ліжка десятки тисяч людей. А вже у жовтні медики прогнозують епідемію сезонного грипу, до якої може долучитися і "свинячий".
Що робити, аби протистояти вірусній напасті?  

У вересні вони вклали у ліжка десятки тисяч людей. А вже у жовтні медики прогнозують епідемію сезонного грипу, до якої може долучитися і "свинячий".
Що робити, аби протистояти вірусній напасті?  

Хоча синоптики ще прогнозують другу половину бабиного літа, пізня осінь із дощами, холодними ранками і вечорами, захмареним небом усе ближче. У період похолодання різко активізуються різноманітні віруси та інфекції, що досі "спали". У вересні лише за тиждень при теплій та сонячній погоді в Україні з різними вірусними захворюваннями, за офіційною статистикою, злягло понад 35 тисяч осіб (це лише ті, хто звернувся по допомогу до медиків). Можна лише уявити, що нас очікує зі зниженням температури.

Нині українці, і львів'яни зокрема, масово хворіють на гострі вірусні респіраторні захворювання. Повторні респіраторні недуги сприяють формуванню хронічних захворювань і в дітей, і в дорослих. Окрім того, ослаблений вірусами організм легко може підхопити і віруси грипу, як сезонного, так і пандемічного.

Як уберегтися від них? Що слід робити вже зараз, аби наша імунна система дала відсіч вірусним нападникам? Чим лікувати недугу, щоб не нагромаджувати в організмі "хімії?" За порадою "Пошта" звернулася до лікарятерапевта 6ї комунальної поліклініки м. Львова Ольги Сторож.

- У світі за останні 70 років розроблено близько  ста препаратів з противірусною  дією, - каже Ольга Олександрівна.  - Але нині існує понад 200 збудників, які здатні викликати респіраторний синдром, тож далеко не завжди вдається розпізнати, який саме вірус викликав захворювання, і підібрати відповідне лікування. Тому профілактика захворювання нині виходить на перший план, адже всім відомо, що хворобі легше запобігти, ніж її лікувати. 

Настоянки на травах - це ліки: одним допомагають, іншим - шкодять 

Мабуть, усі помітили, що одні люди часто підхоплюють різноманітні віруси, інфекції, а інші - ні. Чому? Усе, як твердить терапевт, залежить від  стану імунної системи. Якщо імунітет сильний, організм дає відсіч "нападникам", коли ж слабкий - вони беруть гору.

Як довідатися, в якому стані ваша імунна система? Аби мати реальну картину, довелося б пройти безліч різноманітних обстежень, що для більшості з нас просто не реально. Втім є симптоми, які сигналізують про те, що з імунітетом не все гаразд: часті застуди, прояви алергії, герпесні висипання, радикуліт тощо. Якщо помітили в себе хоч один із цих симптомів, отже, треба негайно допомогти організму підняти свої захисні сили. Чимало людей у таких випадках хапаються за імуномодулятори, імуностимулятори, адаптогени - п'ють настоянки женьшеню, ехінацеї, китайського лимонника, родіоли рожевої тощо.

- Я противник самолікування, - каже терапевт Сторож. - Трави слід сприймати як ліки, і дозування має бути суто індивідуальне, бо одним вони справді можуть допомогти, а іншим - неабияк нашкодити. Бо це здебільшого не наші трави. Люди, які живуть у тих краях, де вони ростуть, до них адаптовані. Вони можуть вживати їх більшими дозами. Нашим громадянам раджу спершу звернутися за консультацією до лікаря, якому довіряють, котрий знає про спадкові, хронічні недуги пацієнта й зможе підібрати найоптимальніший варіант.

Ольга Олександрівна  розповіла, що й до синтетичних вітамінів, яких нині у продажу дуже багато і за які ми часто хапаємося у грипозний період, слід також ставитися як до ліків. Призначати їх також має лікар. Адже вона з практики знає, що у багатьох хворих вони викликають зворотну реакцію - алергічні прояви тощо.

- І не тому, що вони погані, - каже Ольга Сторож. - А тому, що організм людини зашлакований і неправильно відповідає на це лікування. Найкраще використовувати для захисту від хвороботворних мікроорганізмів ті способи, які нам подарувала сама природа. І необхідно знати, що стреси, психічні та фізичні перевантаження, екологічне забруднення навколишнього середовища ослаблюють імунітет. 

Перевагу - музиці, а не новинам 

Передусім слід добре висипатися. Повноцінний сон суттєво піднімає захисні сили організму. Прокидайтеся не тоді, коли за п'ять хвилин вже треба вибігати з дому, а щоб був час послухати музику (а не новини по радіо). Повільно розітріть вуха, долоні, шию та плечі, розімніть пальці. Якщо зранку закладений ніс - видихніть і затримайте дихання якнайдовше (можна також подихати під ковдрою). Добре походити босоніж, прийняти контрастний душ,  а дітям влаштувати обтирання (на літр води по 1 столовій ложці морської солі, горілки та оцту). Аби загартувати горло, полощіть його інтенсивно водою з крана, додавши до неї 56 крапель настоянки календули, ромашки чи евкаліпту.

Особливу увагу в холодну пору року слід приділити  носу, адже він перший стикається зі збудниками. Аби позбутися їх, уранці та ввечері промивайте ніс підсоленою водою (смаку сльози). Під час епідемії грипу перед виходом з дому варто змазати слизівку оксоліновою маззю, а ввечері очистити і промити ніс.

Сприяє поширенню інфекції порох у приміщенні, а  сухе тепле повітря  пересушує  дихальні шляхи і знижує їх захисні  можливості. Тому і в дома, і на роботі слід часто провітрювати приміщення, не зачиняти вікна герметично, а під час опалювального сезону використовувати зволожувачі повітря. Спати треба у прохолодній кімнаті, а на радіатор помістити посудину з водою.

У раціоні харчування мають бути продукти, багаті на вітамінами С, Е та бетакаротин. Їх багато в цитрусових, моркві, гарбузах, обліписі, смородині. Готуйте страви з квасолею, капустою, їжте багато яблук та інших овочів та фруктів, бо вони очищають організм від токсинів.

Зранку бажано  з'їсти трохи жирної, калорійної їжі, а після гарячого чаю в холодну пору не варто відразу виходити на вулицю. Ввечері корисно випити чай з імбиром, цитриною, мелісою.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4832 / 1.6MB / SQL:{query_count}