Про це на пресконференції в УНІАН повідомив президент Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості України Валерій Печаєв. Виходить, виробники платять шалені гроші, рекламуючи медпрепарати, висока ефективність яких (у цьому нас переконують з екранів телевізорів, на радіо, на шпальтах ЗМІ) під знаком питання. А недоброякісна реклама імпортних медпрепаратів, як твердить Валерій Печаєв, призводить до безконтрольного прийому ліків та самолікування українців.
"Загальний обсяг витрат іноземних фармкомпаній на рекламу ліків в Україні у різних медіа тільки за перше півріччя 2009 року становить майже 500 мільйонів гривень, - сказав він, наголосивши, що всі препарати, які рекламують, - "це генерикові препарати, які давно вийшли зпід патента" (генерики - замінники оригінальних ліків - "Пошта").
"Подібні генерики виробляють і вітчизняні виробники, однак їхня ціна втричі або й більше нижча за імпортні аналоги. Покупець, придбавши генериковий імпортний препарат, фактично платить не за ліки, а за торгову марку", - зауважив Валерій Печаєв.
За його словами, обсяг продажів вітчизняних виробників ліків у натуральному вираженні становить 70% ринку, а у грошовому - 25%, натомість імпортних лікарських препаратів продається 30%, що у грошовому вираженні - 75% від усього ринку ліків України. "Інноваційні препарати займають лише 5% ринку. Ці препарати перебувають під патентним захистом і зазвичай не рекламуються в засобах масової інформації, оскільки немає потреби доводити їхню ефективність," - наголосив він.
У травні цього року Об'єднання організацій роботодавців медичної та мікробіологічної промисловості подало до Антимонопольного комітету заяви щодо 21 лікарського препарату, реклама яких не відповідає дійсності, ще 9 позовів готують. "Ми закликаємо Антимонопольний комітет України прискорити розгляд позовів щодо даних препаратів, а Верховну Раду - розглянути поданий Кабміном Закон про внесення змін до "Закону про рекламу", - наголосив Валерій Печаєв.