Друге масове отруєння у дитячих оздоровницях за тиждень. Цього разу на Дрогобиччині
Ще не вщухли пристрасті довкола масового отруєння дітей у закарпатському санаторії, як на Львівщині із табору поблизу Дрогобича до лікарні потрапило понад 30 місцевих відпочивальників із тими ж симптомами.
Нагадаємо, у суботу, 4 липня, на станції Львів з поїзда Київ - Ужгород зняли і доставили до лікарень 72 особи, зокрема 65 дітей, з ознаками гострої кишкової інфекції. Діти поверталися до Києва після відпочинку в санаторії "Перлина Карпат".
А вже у понеділок у санаторії "Конвалія", що у селі Станиля Дрогобицького району Львівщини, отруїлося ще 22 дитини, у середу ж кількість госпіталізованих вже сягнула 32 осіб. Як розповів "Пошті" Роман Павлів, головний лікар обласної санепідемстанції, для початку літнього сезону отруєння - явище звичне, проте не в таборах чи санаторіях. За три роки це - перший випадок звернення із відпочинкових комплексів, раніше масові проблеми з отруєнням виникали хіба на великих гуляннях.
- Найімовірніше, отруєння відбулося через споживання макаронів пофлотськи, якими у таборі годували, але які не мали права готувати, - пояснює пан Павлів. - У переліку затверджених страв макаронів пофлотськи не було, для великої кількості людей макарони влітку взагалі не рекомендують готувати, оскільки вони дуже швидко псуються, і кухарі це знають. Нині експерти визначають причину масово захворювання, остаточні результати експертизи будуть 9 липня...
У Львівській обласній санепідемстанції наразі остерігаються називати "отруєнням" інцидент у санаторії "Конвалія", оскільки результатів експертизи й досі немає. Зараз фахівці районної СЕС проводять обстеження на шкідливість довкілля, на бактеріологічний аналіз взято 25 проб питної води та продуктів харчування, які споживали діти. Якщо медики таки підтвердять попередні припущення про зіпсовані харчі, то справу передадуть прокуратурі, а сам санаторій доведеться закрити.
- Таких випадків на Львівщині не було вже понад десять років. Торік ми навіть не фіксували жодного отруєння на відпочинкових базах та у санаторіях, - розповіла "Пошті" Галина Савченко, завідувач відділу гігієни обласної СЕС . - Якщо версію підтвердять, то ми робитимемо позапланові перевірки, наразі варто зачекати на результати...
Загалом на Львівщині 512 відпочинкових баз та 6 санаторіїв, усі за планом санепідемстанція перевіряє мінімум чотири рази на рік. Поки висновку медекспертизи немає, нема й підґрунтя для розпорядження Миколи Кметя, голови Львівської ОДА, про санітарні перевірки усіх баз області, де відпочивають діти. Тому нині у СЕС відкидають можливі масові позапланові перевірки.
За інформацією "Пошти", один день перебування у санаторії коштує 260 гривень, лікування хворих обійдеться, напевно, дорожче. У розмові з "Поштою" Віктор Кімакович, начальник головного управління охорони здоров'я ЛОДА, сказав, що всі госпіталізовані мають легку форму захворювання, загрози життю немає. Ускладнення виникли в дівчинки, яка хворіє на діабет, але, на щастя, її стан вже стабілізувався. Для медичних закладів, де розмістили потерпілих, із резервного фонду бюджету ЛОДА виділили 50 тисяч гривень. Звістка про такі події сколихнула й державних мужів з Києва. Президент України Віктор Ющенко просить Кабінет Міністрів забезпечити повне виконання Закону "Про оздоровлення та відпочинок дітей" і здійснити перевірки дозволених платних послуг у таборах.