Вакцинація по-українськи: п’ять етапів

У лютому у першій хвилі вакцинації українців щеплюватимуть вакцинами виробника Pfizer – безкоштовно і добровільно

В Україні вакцинація громадян проти COVID-19 розпочнеться вже в лютому. Підготовка до першого етапу вакцинації йде чітко за графіком, заявленим МОЗ ще у вересні 2020 року, та відбуватиметься згідно Дорожньої карти з впровадження вакцини проти COVID-19, узгодженої у грудні. Про це під час повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
“МОЗ рухається чітко за планом вакцинації, у терміни, про які я повідомляв ще у вересні. Проте, знаходяться політичні сили та діячі, які намагаються на цій темі хайпанути і підняти власний рейтинг, розповсюджуючи фейки, тим самим залякуючи людей і до всього – ще й псуючи імідж нашої країни. Ще раз повідомляю, що від кількості неправдивих заяв та маніпуляцій терміни початку вакцинації в Україні не зміняться”, – зазначив очільник МОЗ.
Міністр також наголосив, що вакцинація українців буде відбуватися виключно безпечними вакцинами, які пройшли всі стадії клінічних випробувань і вже зареєстровані в багатьох країнах світу. Вакцинація проходитиме п’ятьма етапами з гарантією забезпечення кожному українцю добровільного та безкоштовного доступу до вакцини.
«Також є друга крайність. Коли інша політична сила влаштувала справжню істерію з приводу реєстрації російської вакцини «Спутник V». Ніхто російську вакцину в країні реєструвати не буде”,– акцентує Максим Степанов.
Наприкінці грудня міністр охорони здоров’я Максим Степанов затвердив "Дорожню карту з впровадження вакцини проти COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках", над якою МОЗ працювало спільно з українськими фахівцями та міжнародними експертами.
Міністерство охорони здоров’я України в рамках Глобальної ініціативи Gavi COVAX вже в лютому отримає перші 117 тис. вакцин від COVID-19 компанії Pfizer і своєчасно розпочне національну кампанію з вакцинації. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко.
«Наразі в списку вакцин GAVI COVAX, які будуть надаватись, - Pfizer, AstraZeneca, Novavax, Moderna та Curevac. З квітня COVAX очікує на збільшення об’ємів вакцини і МОЗ України також висловлює зацікавленість у продовженні даного партнерства», – зазначив урядник.
Аби закупка і постачання вакцини були своєчасними, Україна підпише з компанією Pfizer додатковий пакет документації щодо систем безпеки (ліцензія на імпорт) і відповідальності на основі українського та міжнародного законодавства.
«МОЗ України триматиме зв’язок із COVAX упродовж усього процесу вакцинації, аби бути невід’ємною частиною міжнародної спільноти країн-учасниць альянсу, які отримали дані вакцини, обмінюватися досвідом, спільно напрацьовувати ефективний механізм проведення кожного етапу вакцинації», - повідомив Ігор Іващенко.
У першу чергу в Україні вакцинують працівників мобільних бригад з вакцинації та медичних працівників клінік, де надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з Covid-19. «На першому етапі ми вакцинуємо людей з критичним ризиком інфікування й розвитку Covid-19 та тих, хто виконує критичні функції у відповідь на пандемію коронавірусної хвороби", – каже міністр.
Він повідомив, що також серед перших вакцинуватимуть: працівників лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на Covid-19; всіх співробітників екстреної медичної допомоги, зокрема водіїв; людей, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках престарілих тощо), а також працівників цих закладів; військовослужбовців, які беруть участь в Операції об'єднаних сил.
Зі слів Степанова, на першому етапі планується вакцинувати близько 367 тисяч осіб. Вакцинацію проводитимуть спеціальні мобільні бригади.
Міністр охорони здоров’я України заявив, що наступне постачання вакцини у рамках ініціативи COVAX відбудеться з середини лютого до кінця другого кварталу 2021 року. Під час другого постачання Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.

На початку січня Україна надала технічну заявку щодо залучення країни до так званої «першої хвилі вакцинації» із використанням вакцин від Pfizer/BioNTech в лютому-березні 2021. Цією заявкою Україна підтвердила, що має можливість забезпечити холодовий ланцюг для перевезення і зберігання вакцин.
Нагадаємо, Україна стала учасником глобальної ініціативи ВООЗ, яка ініціювала створення GAVI-Альянсу (світовий альянс вакцинації). Альянс займається наданням доступу до вакцини для країн з низьким та середнім рівнем доходу. В рамках цієї ініціативу планується забезпечити 20% населення України вакциною.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5405 / 1.57MB / SQL:{query_count}