Чому хворіють медики?

На Львівщині на коронавірус захворіли понад 400 медичних працівників. «Львівська Пошта» поспілкувалась з благодійниками, які розповіли чого сьогодні потребують медики

Львівщина стала своєрідною антирекордсменкою щодо хворих на коронавірус – збільшується кількість інфікованих. «Джерелом зростання стало місто Львів. Через збільшення кількості інцидентів Львівська область обігнала Чернівецьку. Крім цього, утворилась черга на ПЛР-тестування. Щоб не допустити реального спалаху, необхідно діяти швидко та консолідовано», – зазначив під час наради у Львівській облдержадміністрації глава уряду Денис Шмигаль, перебуваючи на вихідні у Львові.
За результатами наради прем’єр-міністр доручив розглянути можливість запуску пулінг-тестування, що дозволить одночасно тестувати 5 зразків відібраного матеріалу. Подібну схему планують розпочати на базі лабораторій, що задіяні до процесу тестувань. Окрім того, під час наради говорили й про навчання для вірусологів, аби підсилити штат фахівців, які працюють у Лабораторному центрі та інших лабораторіях області.
«Ми очікували спалаху на Львівщині на початку епідемії в силу її географічного розташування та інших особливостей. Але тоді регіон спрацював ідеально. До цього показника долучились як фахово підготовлена медична система, так і свідомість самих жителів області, які ретельно дотримувались карантину. Прогнозуємо, що Львівщина ще не пройшла піку захворюваності, тому мусимо в короткі терміни задіяти усі можливі важелі впливу на ситуацію», – акцентувала заступник міністра охорони здоров’я Ірина Микичак, яка також приїхала до Львова.
Тим часом на Львівщині на коронавірус захворіли кілька сотень медиків. Станом на 5 червня в області одужало 145 медиків з 405 захворілих на COVID-19. Серед них: 149 лікарів, середній медичний персонал – 170, молодший медичний персонал – 67, інший персонал – 19. Зі слів директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ореста Чемериса, найбільше хворих медиків у лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова. Тут їх понад сотня. «Усі необхідні заходи проведені. Є медичні працівники, які скеровані на ізоляцію. Також всі працівники, які потребують лікування – амбулаторного чи стаціонарного – проходять його», – зазначив він.
На Львівщині, щоб запобігти поширенню коронавірусу, триває активне тестування медпрацівників. Зокрема, методом імуноферментного аналізу (ІФА) обстежено вже 1659 медичних працівників. Резистентність (антитіла G або М) виявили у 202 із них. Про це інформує департамент охорони здоров’я Львівської ОДА.
«Львівська Пошта» поспілкувалась з благодійниками міста, які розповіли чого сьогодні потребують медичні працівники. 

Під ризиком лікарі «швидкої»

З початку карантину у Львові діє об’єднання благодійників, серед яких БФ «Крила надії». Наразі фондові вдалось доукомплектувати дитячу реанімацію ОХМАТДИТу, замовити обладнання та передати захисні костюми обсерваційному відділенню Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медцентру («чорнобильській» лікарні) тощо.
«Наразі заклади для хворих на коронавірус забезпечені засобами захисту приблизно на місяць. Також маємо певний запас у себе. Якщо з’явиться прохання медиків про термінову допомогу – готові швидко відреагувати, – каже Наталія Ліпська, керівниця благодійного фонду «Крила надії». – У нас дуже тісна комунікація з лікарями. Ми прорахували скільки засобів захисту потрібно тому чи тому закладові на добу. Кожного дня живемо у режимі «JPS». Прокидаємось, перераховуємо що є. Нас інформують, яка ситуація у медичних закладах: скільки нових пацієнтів поступило, скількох виписали і таке інше. Якщо десь закінчуються запаси, то ми знаємо про це і оперативно доставляємо лікарям усе потрібне».
«Крила надії» надають медикам сертифіковані захисні костюми турецького виробництва. Респіратори передають різнотипні: з клапаном та фільтрами (для лікарів-інфекціоністів) та без клапану (для медперсоналу). Буквально два тижні тому відбулась остання поставка захисних костюмів до медзакладів.
Зі слів благодійниці, гостра проблема захворюваності медиків здебільшого стосується не лікарень з хворими на COVID-19, а звичайних медзакладів, як от швидкої допомоги. Вони продовжують приймати пацієнтів, не знаючи – інфіковані вони чи ні. Часу зробити тест і впевнитись, що все гаразд, також немає, бо трапляються екстрені ситуації на кшталт інсульту чи інфаркту. Ну і, звісно, «улюблена» історія – пацієнти самі не зізнаються, що підозрюють хворобу. Тобто почасти причина такої захворюваності серед медиків полягає у неправильній системі їх контакту з пацієнтами, адже наразі на державному рівні не було установки вважати кожного пацієнта потенційним хворим на COVID-19.
«В плані допомоги люди стали менш активні, бо ми і не просимо більше (практично закупили все необхідне), а ще вони трохи виснажилися фінансово та морально. На початку карантину засобів захисту практично не було, також бракувало апаратури. Потрібно було шукати де і що можна придбати. Люди допомагали, за що їм дякую. Зараз ситуація з забезпеченням контрольована, не контрольована тільки кількість хворих, через що не завжди справляються лабораторії і це теж великий мінус. Ситуація складна, але хочеться вірити, що все буде добре. Наразі ми контролюємо ситуацію з медиками, та продовжуємо займатися своєю основною діяльністю – допомагаємо онкохворим та дітям з іншими орфанними захворюванням».

Підтримати БФ «КРИЛА НАДІЇ» можна наступним чином:

– картковий рахунок 5169330511367333 (Ліпська Н.С.) – для Приват24;
– UA533253210000026005053715836 код ЄДРПОУ/ІПН 35620901 – інші банки;
– для переказів із-за кордону www.liqpay.ua/ru/checkout/card/i92692777102.
Контакти: volonter.lviv@gmail.com 0504307188.

Потрібні якісні одноразові костюми та респіратори

А от співзасновниця та голова правління БФ «Із янголом на плечі» Ірина Плахтій розповіла «Львівській Пошті», що нещодавно фонд придбав нові тест-системи для медиків, які вже згодом передадуть наступним медзакладам: Червоноградській центральній міській лікарні, Золочівській центральній районній лікарні, Новояворівській районній лікарні імені Ю. Липи, Стрийській центральній міській лікарні та Львівському обласному центру служби крові.
«Це важливо, адже ці тест-системи дають на 80% достовірний результат вже через чотири години. Розвезти їх допоможе обласна влада. Лікарі зараз часто хворіють. Є підтверджені випадки у багатьох лікарнях. Декого це лякає, і люди обирають просто залишити роботу, але залишитись при своєму здоров’ї», – зазначає Ірина Плахтій.
Велике навантаження лягає і на лабораторних працівників, адже через збільшення кількості інцидентів утворилась черга на ПЛР тестування. Про це, до слова, розмовляли під час термінової наради у Львівській облдержадміністрації з прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем.
«Що зараз просять медики? Якісні одноразові костюми та респіратори. Лікарі кажуть, що ті маски-респіратори, які у них є сьогодні – надто тонкі. Звісно, медики так само переживають за своє здоров’я, тому в одноразових розхідних матеріалах завжди є потреба, – каже Ірина Плахтій і продовжує. – Чому ж хворіють медики? Гадаю, тому що на них лягає велике навантаження. Медики часто не витримують усієї напруги. Дуже складно у літню пору цілий день бути у «повній бойовій екіпіровці» – захисному костюмі, окулярах, респіраторі, захисному щитку. Лікарі виснажуються. Тому прошу всіх ставитись з розумінням і не забувати, що лікарі працюють задля нас, жертвують своїм здоров’ям, а дехто навіть життям».

Реквізити для переказів (БФ IЗ ЯНГОЛОМ НА ПЛЕЧI):

Картка «ПриватБанку» 5169 3305 2147 3006(директор фонду Федечко Ю.В.), лише для користувачів Приват24,р/р для юр. осіб і тих, у кого рахунки не в «ПриватБанку»: UA593253210000026008053785175.
БО БФ IЗ ЯНГОЛОМ НА ПЛЕЧI (благодiйна органiзацiя) АТ КБ «ПРИВАТБАНК», ЄДРПОУ/ДРФО 41411833, валюта UAH (українська гривня). Призначення: благодійний внесок, допомога лікарням.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4630 / 1.61MB / SQL:{query_count}