Реформа «вторинки»: вилікуєш – матимеш гроші!

Із квітня НСЗУ платитиме тільки за ефективне лікування пацієнта

В Національної служби здоров’я України з’явиться новий принцип фінансування медичних установ. Зокрема, буде враховане фінансування лікування різних видів захворювань та вибір препаратів, якими лікуватимуть пацієнтів.
«Ми почали вирівнювати дуже суттєві диспропорції, які існували впродовж багатьох років у медичній системі України. По-перше, у фінансуванні різних видів захворювань, коли, наприклад, на лікування інсультів та інфарктів, від яких страждає велика кількість українців, виділяли пів мільярда гривень на рік, а на стоматологічну допомогу, яка вже багато років не є безоплатною, – понад мільярд. Тепер фінансуватимуть лише конкретну послугу. Тобто медбюджет спрямовуватимуть не на ремонт даху і санаторії, а винятково на лікування. Наприклад, лікування інсультів у минулі роки в лікарнях, які застосовували неефективні методики і препарати, та в лікарнях, які застосовували тромболітичні препарати, обходилося державі в однакову суму. Також вартість лікування одного хворого на туберкульоз могла відрізнятися в різних регіонах України: від 30 тисяч до 500 тисяч гривень на одного пацієнта», – сказала під час онлайн-брифінгу в.о. голови Національної служби здоров’я України Оксана Мовчан.
З її слів, майже 70% лікарень зараз отримали більше фінансування, аніж завдяки субвенції 2019 року. На це впливає рівень оснащеності лікарні та її потужність.
«Головними причинами, чому 30% лікарень отримують менше фінансування, аніж за субвенцією, є невідповідність умовам і сертифікації закупівлі, – пояснила Оксана Мовчан. – Існують два чинники, які впливають на бюджет медичного закладу: перший – рівень його оснащеності, обладнання та рівень кваліфікації, другий – потужність. Бо ж є медустанови потужні, які можуть обслуговувати одночасно сотні пацієнтів, а є менш потужні».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4809 / 1.53MB / SQL:{query_count}