Відбиймо атаку застуди

Прості поради, які допоможуть зміцнити імунітет

Восени та взимку шанси захворіти стрімко зростають. Сезон грипу, як наголошують епідеміологи, уже розпочався та закінчиться в середині травня 2020 року. За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, цього епідсезону на грип та ГРВІ в Україні перехворіють від 4,8 до 6,7 мільйона осіб, пік захворюваності можливий у січні-лютому.
ВООЗ прогнозує, що на нашій території циркулюватимуть чотири штами вірусу грипу – “Канзас” (А/H3N2), “Брісбен” (А/Н1N1), “Колорадо” (належить до гілки B/Victoria) і “Пхукет” (належить до гілки B/Yamagata).
У цьому епідсезоні найбільш загрозливим буде штам А/H3N2 (“Канзас”) – він може мати важчий перебіг і небезпечні ускладнення. Найменш захищені перед вірусом грипу люди у віці після 65 років та діти до п’яти років. Перша категорія вразлива через наявність хронічних недуг, у другої слабка імунна система.
За минулий тиждень епідсезону захворюваності на грип та ГРВІ в області на гострі респіраторні інфекції занедужало 8022 особи, що на майже 400 випадків більше за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 319,3 при епідпорозі 439,6. Більш ніж 57% із них –  діти до 17 років. У лікарняні інфекційні стаціонари з діагнозом ГРВІ за минулий тиждень потрапили 113 осіб, у тому числі 83 дитини.
Як зазначає епідеміологиня Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Людмила Бойко, найкращий спосіб захисту від грипу – це, звісно, вакцинація! Тож закликає подбати про своє здоров’я завчасу.
Аби підтримувати здоровий зовнішній вигляд за будь-якої погоди та звести до мінімуму шанси стати жертвою осінньої хандри, варто прислухатися до таких порад:
* Правильно харчуйтеся. Вірусам не все одно, що ми їмо. Доведено: якщо людина зловживає солодким, то вона більш незахищена перед нападом патогенних мікроорганізмів. А ось їжу, що містить білки, віруси “не люблять” (м’ясо, курятина, риба). Крім того, віруси побоюються залізовмісної їжі (м’ясо, гречка, гранати), а ще часнику та цибулі.
* Не перемерзайте. Виходячи на вулицю, стежте за тим, щоб одяг відповідав погоді. Приділіть особливу увагу рукам, ногам, голові та попереку. Небезпечно носити короткі куртки.
* Мийте руки. На руках переноситься незліченна кількість мікроорганізмів! Не забувайте про це.
* Промивайте ніс та очі. Доведено, що часте промивання носа і очей морською водою або фізіологічним розчином солі здатне захистити організм від інфекцій і допомагає не захворіти. Морську воду для цього можна придбати в аптеці. Промивання слизових ефективно проводити від двох до шести разів на день, особливо після відвідування громадських місць.
* Частіше бувайте на вулиці. Свіже повітря добре загартовує організм. Не забувайте регулярно провітрювати кімнати, особливо перед сном.
* Не забувайте про спорт. Ранкова зарядка зміцнює м’язи і покращує кровообіг. Люди, які люблять спорт, хворіють набагато рідше.
* Вживайте вітаміни. Вітамінно-мінеральні комплекси підтримують усі системи організму в період імунодефіциту. Але не забувайте перед їх вживанням порадитися з лікарем.
* Корисні напої. Журавлиний морс, імбирний чай із лимоном та медом, настій череди посилять захисні механізми імунітету і допоможуть не захворіти.
* Отримуйте щонайбільше позитивних емоцій. Стреси блискавично пригнічують імунітет. Привчайте себе частіше усміхатися і радіти навіть дрібницям.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5059 / 1.55MB / SQL:{query_count}