У числі № 54 від 21 травня 2009 року було надруковано матеріал "Карієс приватизації", в якому голова профкому Львівської державної стоматологічної поліклініки Надія Маковей висловила думку про те, що цю установу хочуть приватизувати, але роблять це завуальовано: спершу її переводять на госпрозрахунок, щоб довести до банкрутства, а тоді прибрати до рук. Цю думку підтримали і деякі депутати обласної ради, що входять до комісії з питань охорони здоров'я та соціального захисту.
Правда, начальник головного управління охорони здоров'я Віктор Кімакович такі наміри заперечив і відкинув як такі, що не відповідають дійсності.
Матеріал викликав великий резонанс у медичних колах. До редакції телефонували не лише стоматологи з різних державних установ Львова, а й лікарі інших спеціальностей і висловлювали обурення. А представники вільної профспілки медичних працівників України надіслали офіційного листа на ім'я прокурора Львівської області, в якому просять з'ясувати, чи законні такі дії. Офіційного листа вони принесли і в редакцію. Наводимо його із деякими скороченнями.
"Голові Львівської облдержадміністрації, депутатам Львівської облради
Згідно із листом головного управління охорони здоров'я ЛОДА від 24.03.2009 року, планується реорганізація, а фактично ліквідація державної бюджетної Львівської обласної стоматологічної поліклініки (ЛОСП). Свідомо планується скорочення надання обсягів медичної допомоги за рахунок держави, що суперечить Конституції України. Відповідно до листа головного управління охорони здоров'я від 12.05.2009 року, реорганізація ЛОСП "передбачає переведення штатних працівників установи з бюджетного фінансування на госпрозрахунок із засадами самоокупності. Скорочення та зміни профілю не планується". Але при такій реорганізації скорочення неминуче, а зміна профілю або власника стане з часом необхідністю. Уцьому ж листі йдеться про розробку проектів організаційної структури госпрозрахункового закладу, Статуту, штатного розпису установи і т.п. А це свідчить про реорганізацію шляхом ліквідації ЛОСП та створення нової установи, але не державної.
Вимагаємо:
1. Не проводити ліквідацію державної бюджетної медичної установи ЛОСП.
2. Не скорочувати штатної чисельності працівників та не змінювати профілю установи.
При фінансовій неспроможності існування ЛОСП передати її іншій бюджетній установі, наприклад, ЛНМУ ім. Данила Галицького (при погодженні з адміністрацією), для якого є важливим завданням створення Університетської клініки.
Заступник голови вільної профспілки медичних працівників України, професор кафедри урології ЛНМУ імені
Д. Галицького О. Шуляк,Голова Львівського обласного об'єднання вільних профспілок медичних працівників України Д. Репко".