Чим холодніше надворі, тим значно менше рухаємось, більше жуємо, причому більше солодощів та нездорових жирів. Від такого харчового садизму страждає все тіло: печінка збільшується в розмірах, підшлункова залоза працює на виснаження, кишкова мікрофлора масово вимирає, відкриваючи шлях вірусам та токсинам в організм, а відтак старіє увесь організм.
Тому, аби організм так скоро не старів, а тіло було здоровим якнайдовше, дієтолог Оксана Скиталінська радить:
* Зверніть увагу на пребіотики і продукти, які прицільно підтримують корисну для нас мікрофлору. Насамперед, біфідо- і лактобактерії збільшують їх різноманіття і, відповідно, нашу молодість. Вживайте напій цикорію, рисові висівки, цибулю, часник, квасолю, горох, артишок, банани, морську рибу, таку, як оселедець, скумбрію, лосось, чорну смородину (розморожену), сиру моркву, жовток яйця. Хоча б три з цих продуктів повинні бути на тарілці щодня!
* Майте на увазі, що деякі смачні продукти пригнічують життя недружньої мікрофлори, яка відповідальна за старіння, запалення та цілий букет хворобливих станів та хвороб, включно з раком та хворобою Альцгеймера.
Протистафілококову активність мають: малина, полуниця, горобина чорноплідна, настій шипшини, чорна смородина, чорниця. Просто розморожуєте ці ягоди і збиваєте їх в блендері в пюре.
Протипротейну дію мають: чорна смородина, абрикоси, малина, журавлина, а також настої звіробою, нагідок. Протикандидозну дію мають: брусниця, морква свіжа терта, цикорій. Протигнилісні властивості мають: журавлина та абрикос. Широкий спектр дії мають гвоздика і гранат, тому зараз настав сезон їсти гранати.
* Раз на тиждень ходіть у сауну. Це піде на користь тілу.
* Важлива фізична активність. Її має бути багато і різної: ходіння на свіжому повітрі з одно- або двокілограмовими гантельками, присідання, віджимання, розтяжки, циклічні вправи.
* Не забувайте про сон – мінімум сім-вісім годин.