Настає сезон грипу!

Епідсезон захворюваності на грип розпочнеться цього місяця і триватиме до травня 2019-го. Варто очікувати аж трьох штамів вірусу

Згідно з прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, у сезоні 2018/2019 в Україні будуть поширені три штами вірусу грипу – Сінгапур (H3N2), Колорадо і Мічиган (H1N1). Останній прогресував у нас два попередні роки. Він швидко розвивається і спричиняє важкі ускладнення: пневмонію, менінгіт та енцефаліт. Із двома іншими Україна стикнеться уперше. Відомо лиш те, що одним із найнебезпечніших штамів є Сінгапур, бо дає багато ускладнень на систему органів дихання. Відтак у групі ризику перебувають діти, вагітні, люди з цукровим діабетом другого типу, ожирінням, бронхіальною астмою, гіпертонічною хворобою, особливо люди похилого віку.
За даними МОЗ, найбільший ризик підхопити грип буде наприкінці жовтня –на початку листопада. Передбачається, що цього сезону рівень  захворюваності буде значно вищим, і грип не відступатиме аж до травня наступного року, бо для цих вірусів грипу характерна циклічність.
Загалом щороку грип вкладає на ліжка приблизно 6 млн українців. Попри смертельні ризики (а їх, за даними минулого епідсезону в Україні, було зафіксовано сім) лише 0,5% громадян роблять профілактичні щеплення. Відтак у МОЗ не перестають наголошувати, що, крім здорового способу життя і регулярного миття рук, не захворіти допомагає вакцинація! Це найнадійніший метод профілактики грипу та запобігання важких ускладнень після нього. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш поширених і небезпечних штамів. Тож саме зараз оптимальний час для вакцинації. Утім щеплення можна зробити й пізніше – упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7 – 14 днів.
До речі, вакцини проти грипу вже почали розвозити по аптеках. Упродовж найближчих тижнів доставлять усі 350 тис. доз. Вартість вакцин становить від 200 до 300 грн.
Є вакцина й у Львові. Зокрема, як вдалося дізнатися «Львівській Пошті», корейську вакцину GC-Flu вже можна придбати у аптеці №44, що на вул. Симоненка. Її вартість – 225 грн. Як повідомили нас у рецептурному відділі згаданої аптеки, щоби придбати вакцину, потрібно принести рецепт від лікаря, сумку-холодильник, аж тоді можна йти на щеплення до медзакладу.

Уберегтися від грипу можна: поради від дієтолога Оксани Скиталінської

Відомий український дієтолог Оксана Скиталінська в мережі Facebook дала поради з приводу того, чого варто остерігатися під час епідемії грипу та як можна від нього захиститися.
Отож, аби не захворіти, насамперед варто зробити щеплення! Жодні маски не є профілактикою. Це тільки ситуативні заходи безпеки, хоча й вони мають бути. Також неефективними є мазі для носа і противірусні пігулки.
Тому пильну увагу варто звертати на харчування. Воно має бути збалансоване щодо всіх нутрієнтів. Зокрема, у раціоні повинні бути:
* Овочі. Це клітковина, необхідна для активної життєдіяльності корисної мікрофлори (кишковий імунітет). У щоденному меню повинні переважати  свіжі, варені та підквашені овочі.
* Зелені листові овочі. Вони активують систему кишкових імунних клітин, тому щодня, перед тим як щось з’їсти, пожуйте листки салату, шпинату, петрушки.
* Білок. Це будівельний блок для утворення імунних клітин та їхньої високої активності. Їжте яйця, кисломолочні продукти, нежирне м’ясо, рибу, гриби, бобові.
* Жири. Споживайте лише натуральні й такі, що мають протизапальні властивості: горіхи (несмажені), насіння льону, оливкову олію, сметану в стравах, а також жирну морську рибу (джерело протизапальних Омега-3 жирів).
* Каші. Готуйте різні, особливо гречану та вівсяну, бо в них багато магнію, розчинних і нерозчинних волокон. Вони забезпечують енергією організм, що дуже важливо в холодну пору року.
* Вітамін С. Необхідний для збереження активності імунних клітин. Пийте настій шипшини, їжте ягоди обліпихи, петрушку, свіжу і квашену капусту.
* Вітамін Е. Вживайте олію із зародків пшениці.
* Вітамін А. Найкраще брати з каротиноїдів (усі плоди оранжевого та жовтого відтінків). Їжте щодня терту свіжу моркву або пюре з вареної моркви та печеного гарбуза з додаванням ложки вершків чи оливкової олії.
* Вітамін D. Його можна отримати двома шляхами: щодня підставляти обличчя та руки під сонячні промені (достатньо 15 хвилин на день) або споживати продукти, які його містять: печінку тріски, жирну рибу.
Також хорошою підтримкою здоров’я восени є теплі супи. Але вони мають бути нежирні, без засмажки, приготовлені на не надто концентрованому бульйоні з додаванням різних овочів та зелені. Саме в таких супах багато калію, клітковини і глутаміну, який живить кишковий епітелій.
А ось послаблюють імунітет смажена їжа, ковбасно-сосисочні вироби та солодощі (солодкі води, цукерки, кондитерські вироби, фруктові пакетовані соки). Особливо шкідливою є суміш цукру, жирів і трансжирів: вафлі, печиво з кремовою начинкою, круасани та рулети тривалого зберігання.
Важливу роль для імунітету відіграє спосіб життя. Аби не хворіти, варто багато і правильно спати (сім-дев’ять годин у темряві або в спеціальній масці на очі). Лягати треба не пізніше 23.00. А ще треба бути фізично активними і часто бувати на свіжому повітрі.
Зробіть усе, щоб осінь, зима та весна залишили у вас найкращі спогади, без грипу!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5547 / 1.58MB / SQL:{query_count}