Коли людина молода і здорова, її нічого не болить, то все, як кажуть, по барабану: кава з цукром і круасаном, м’ясо на грилі з обгоріло-рум’яною скоринкою, щоденний келих винця, хронічні недосипання і “нема часу на спорт”. Та коли захворів – витрачаєш шалені гроші на лікування із невідомим результатом. Робота, сім’я, плани відсуваються на задній план… На переконання відомого дієтолога Оксани Скиталінської, 70% чинників, які впливають на наше здоров’я, ми можемо контролювати. Найперше варто стежити за тим, що лежить у холодильнику, на тарілці, в каші, а найголовніше в голові. Нещодавно вона опублікувала поради щодо того, яким принципам має відповідати “харчування молодості”, тобто таке, що сприяє максимальній тривалості здорового життя.
* Не купуйте ні “легкі” масла, ні спреди, ні маргарини. Краще вершкове масло максимальної жирності (і то відомих брендів, бо фальсифікату вистачає).
* Щільно закручуйте пляшку з оливковою олією і зберігайте її в темному прохолодному місці. Річ у тім, що пляшка такої олії на кухні, яка стоїть на сонці і нещільно закрита, легко контактує з повітрям. Загалом хороша оливкова олія – це природні ліки.
* Зведіть до мінімуму процеси глікації, тобто не споживайте цукру, фруктози (у доданому вигляді) та лактози. Фруктами також не захоплюйтеся – один-три на день. До речі, кращий фрукт – це овоч!
* Не споживайте глікозильованих продуктів (усе смажене і коричневе).
* Їжте продукти, які зменшують глікацію, наприклад, сир, броколі.
* Не нехтуйте овочами, мигдалем, апельсинами. Клітковина живить “мікрофлору молодості”.
* Включіть до раціону лише корисні жири: авокадо, насіння, горіхи, оливкову олію, жовтки, вершкове масло, йогурт нормальної жирності.
* Харчуйтеся різноманітно і кольорово.
*Споживайте продукти та/або дієтичні добавки із геропротекторними властивостями: якісна фільтрована кава, куркума, броколі, зелений чай, петрушка, водорості, імбир, ягоди, часник, оливкова олія extra virgin, глюкозамін, Омега-3 жири, інулін тощо.