Нещодавнє фото принца Вільяма і його дружини Кейт Міддлтон із немовлям на руках облетіло чи не весь світ. Усе б нічого, якби не той факт, що герцогиня Кембриджська до публіки вийшла через вісім годин після пологів! Вона щасливо усміхалася в об’єктиви фотокамер і тим самим шокувала громадськість своїм чудовим виглядом. “Такого не буває!”, “Неможливо бути свіжою і сповненою енергії за такий короткий термін!”, “Після пологів жінка почувається виснаженою, розбитою і потребує відпочинку, а тут усе навпаки – вона сяє. Що за чудеса?” – писали жінки, яким доводилося народжувати.
Проте, як виявляється, усіх своїх трьох дітей герцогиня народжувала за методом гіпнопологів. Він допомагає жінці народити максимально природно і полегшує больові відчуття. Породілля зосереджується на роботі кожного м’яза свого тіла, візуалізує народження дитини, поринає в медитативний стан і стан глибокої релаксації. Отож, саме через те, що Кейт повністю розслабилася, слухала своє тіло і правильно дихала, а принц Вільям підтримував її під час усього цього процесу, вона вийшла з лікарні так швидко і в такому чудовому вигляді.
“Львівська Пошта” вирішила дізнатися, що це за метод – гіпнопологи, чи практикують щось подібне в Україні, зокрема у Львові.
Не Кейт Міддлтон єдина
Виявляється, метод гіпнопологів не новий. Ще в 1991 році його заснувала Мері Монган. Мати чотирьох дітей на власному досвіді знає, як це – вірити в легкі й безболісні пологи, не дивлячись на систему. В часи її молодості жінок під час пологів фіксували до ліжка і давали в маску хлороформ. Жінка дуже хотіла усе змінити та полегшити біль і страждання жінок. Згодом, маючи досвід та освіту гіпнотерапевта, за цим методом вона взялася готувати до пологів власну доньку. Тож першим “гіпномалюком” став її онук!
Та найголовніше, у що вірила Мері, це в жіночий інстинкт народжувати! Але були такі, яким було нелегко повірити в себе. Саме тому Мері започаткувала підготовку за таким дієвим методом, як навіювання, і назвала програму #hypnobirthing.
Зараз метод самогіпнозу активно практикують у США та в ще 45 країнах світу. Гіпнопологи обрали для себе Демі Мур, Сінді Кроуфорд, Памела Андерсон, дружина Лені Кравіца і вже згадана Кейт Міддлтон.
Перші та єдині
Тепер зробити так, щоб пологи пройшли легко, швидко, безболісно і при цьому природним шляхом, без застосування усіляких анестезій, можуть і львівські матері. Саме в нашому місті ось уже два роки існує єдина в Україні (!) Школа спокійних пологів, яка готує майбутніх матерів за допомоги гіпнотерапії. З кожним роком ця методика набуває щораз більшої популярності. Якщо в 2016-ому завдяки методу гіпнопологів народили 26 жінок, то торік уже втричі більше!
Як розповіла “Львівській Пошті” практикуючий клінічний психолог, сертифікований гіпнотерапевт, сертифікований інструктор методу Hypnobirthing® та співзасновниця Школи спокійних пологів Євгенія Шапочка, освоїти техніку гіпнопологів до снаги кожній жінці. Для цього достатньо відвідати спеціальні курси для майбутніх матерів. Саме на них гіпнотерапевти і психологи навчать породіль опановувати себе, зосереджуватися, розслаблятися, бороти страх, напруження і біль.
“Зазвичай нормально і безболісно народити дитину жінці заважає власне ставлення до пологів, певні упередження, переживання, аби чогось поганого не трапилося. Гіпнотерапія – ніякий не гіпноз, як багато хто думає. Це метод, який навчає глибокої релаксації, дихальних технік та мистецтва самонавіювання, які використовують для того, щоби полегшити напруження та біль під час пологів, – розповідає співрозмовниця. – Сам процес пологів закладений у жінці від природи, тож учити її народжувати нема потреби. Єдине, що варто зробити, це забезпечити такі умови, щоби її фізіологічна функція проявилася в найкращий спосіб, щоби працювали гормони, не було страху і щоби жінка знала, що з нею відбувається. Будучи обізнаними, жінки почуваються набагато легше, швидше народжують, а сам процес стає простішим”.
Переваг гіпнотерапії, на думку Євгенії Шапочки, чимало. Зокрема, пригнічення відчуття страху, який є причиною виникнення напруження і відповідно болю; значне зменшення, навіть сама потреба у використанні “хімічних” знеболювальних засобів; скорочення першого періоду пологів. Мама залишається активною, енергійною і позитивно налаштованою, зменшується, а часто взагалі усувається втома під час пологів.
“Статистично доведено, що в матерів, які використовують нашу техніку під час вагітності і пологів, практично нема токсикозу на останніх місяцях, менше хірургічних втручань, кесаревих розтинів і передчасно народжених дітей, коротшими стають перший і другий терміни пологів, майже не спостерігається післяпологових депресій, бо чи не увесь курс розрахований на трансформацію жінки у роль мами. Також немовлята за шкалою Апгар мають високі показники”, – запевняє Євгенія Шапочка.
Спокій і ніякого страху
Почати відвідувати курси гіпнопологів співрозмовниця радить приблизно з 25-го тижня вагітності, бо саме в цей час жінка уже відчуває рухи дитини та зміни в своєму тілі. Сам курс у Школі спокійних пологів розрахований на те, щоби жінки проходили його разом із чоловіками, хоча трапляється, що при пологах присутні саме гіпнотерапевти.
“І маму, і тата вчимо, як правильно поводитися під час пологів, як бути ефективним партнером у цей час, як тато має правильно впливати на маму, щоби вона розслабилася, які слова добирати, яку позу задля розслаблення, – веде далі фахівець. – Якщо мама не має партнера на пологи, у цьому можемо допомогти їй ми. Наприклад, я часто сама супроводжую жінок у пологові доми. Якщо акушери-гінекологи нічого не знають про метод гіпнопологів (а це трапляється нерідко), доводиться розповідати, пояснювати, що входить у курс підготовки і як це працює. Вислухавши і побачивши все, вони з позитивом сприймають таку методику і при цьому зауважують, що “наші” мами набагато спокійніші й урівноваженіші навіть у тих випадках, коли справді варто хвилюватися”.
Євгенія Шапочка наголошує: тим, кому скоро народжувати, але хто страшенно боїться, варто пройти курс гіпнопологів у Школі спокійних пологів, і всі страхи розвіються! До речі, черговий курс підготовки до пологів розпочнеться вже з наступного тижня, 15 травня, на вул. Уляни Кравченко, 10, каб. 10.
Під час занять у цій школі жінка разом із чоловіком вивчатиме основні техніки подолання страху та болю під час пологів: глибоке дихання, афірмації, релаксації, візуалізації; навчиться самогіпнозу, або самонавіювання; вивчить фізіологію пологів; отримає домашні завдання: прослуховування аудіозаписів із релаксаціями; зануриться в унікальну атмосферу занять.
Докладнішу інформацію можна одержати на сторінці Школи спокійних пологів у Facebook або на сайті Спокійні пологи.