Кожні батьки, очікуючи народження дитини, бажають для неї найкращого, хочуть забезпечити їй щонайкращі шанси на успіх. І коли раптом стається так, що дитина народжується передчасно і її шанси на життя, життя здорове і повноцінне, різко зменшуються, дуже важливо скористатися кожним із них!
Уже з перших хвилин життя крихітки, яких іноді можна легко помістити на долоні, змушені буквально виборювати свій шанс на здорове та повноцінне життя. Значною мірою воно залежить від злагодженої фахової роботи лікарів, які допомагають незрілим діткам жити поза організмом матері. Дуже важливою є й наявність сучасного обладнання, що дає змогу надавати необхідну допомогу та стежити за станом малюків, допоки вони не зміцніють. Своєчасна та якісна меддопомога, надана одразу після народження, є запорукою успішного лікування та подальшої високої якості життя таких дітей, адже кожна втрачена хвилина може мати дуже тяжкі наслідки.
Таких діток називають по-різному – “нетерплячки”, “поспішайки”, “ранні пташки”. Щороку лише на Львівщині їх народжується кілька сотень. Деякі з них приходять у цей світ із екстремальною вагою – один, а то й півкілограма. До 2007-го діти, які при народженні мали екстремально малу вагу – 500 – 1000 грамів, не виживали, їх навіть не реєстрували, вважаючи плодом. Тепер у нас успішно виходжують дітей, які народилися з 22 тижня вагітності з вагою від 500 грамів. Адже шанси є, важливо їх не змарнувати!
На цьому тижні громадськість сколихнули емоційні пости в соцмережах. У одному з пологових Львова у ніч з 1 на 2 квітня передчасно народилася двійня. У дописах ішлося, що пологовому критично не вистачає обладнання, тому одне з двійнят підключене до інвазивного апарата штучної вентиляції легень, а другому забракло апаратури. Медики заперечили нестачу обладнання, запевнивши, що "ситуація під контролем", а до інвазивного апарата підключили дитинку, яка була у важчому стані.
Тож “Львівська Пошта” довідалася у фахівців, чому деякі діти народжуються передчасно, які шанси на перемогу в боротьбі за їхнє життя і здоров’я, чи достатньо у Львові та області обладнання і ліків, щоб за потреби допомогти новонародженим у перші дні життя, та хто і як може покращити забезпечення медзакладів.
Р.S. Коли верстався номер, стало відомо, що одне дитя (те, що було у важчому стані) померло. Стан другої дитини наразі стабільний, однак про позитивний прогноз говорити зарано…
фото: Тарас Атаманів