На календарі уже весна, а грип і застуда не відступають… Грип є досить небезпечним захворюванням для дорослих, а для дітей тим паче. Небезпека хвороби в тому, що вона може спричиняти різні ускладнення. Тому самолікуванням займатися не варто, краще викликати лікаря, пише
nashamama.com.
Ось кілька порад, чого не треба робити при підвищенні температури в дитини.
Занадто кутати
Може видатися, що в дитини озноб або вона може ще сильніше застудитися в прохолодній кімнаті. Але кутати її без причини – погана ідея. Температура може лише підвищуватися. При лихоманці дитині потрібен легкий одяг і легка ковдра. Якщо в кімнаті досить тепло, можна обійтися пледом.
Ігнорувати серйозні симптоми
У більшості випадків сама по собі температура не є небезпечною для дитини (за винятком новонароджених). Але під час хвороби варто уважно стежити за станом дитини. Якщо до лихоманки доєднується біль голови, дитина реагує на дотики плачем, свідомість стає замутненою, з’являється висип, є зміни в м’язовому тонусі, зневоднення (слизові оболонки сухі, сечовипускання нечасте), важко дихати – зверніться до лікаря.
Не звертати уваги на холодні руки і ноги
Холодні кінцівки – ознака спазму судин, що в поєднанні з високою температурою можуть спровокувати судоми. В цій ситуації необхідне розтирання (масаж) кінцівок. При цьому строго заборонені прохолодні компреси і вологі розтирання (спиртом, оцтом, водою).
Змушувати їсти
Відсутність апетиту – нормальна реакція організму на хворобу. Ідеально підійдуть бульйони, каші на воді, тушковані або варені овочі, свіжі фрукти. Якщо дитина відмовляється від усього, вдайтеся до хитрощів і запропонуйте їй улюблену страву – раптом апетит прокинеться, і дитина з’їсть хоча б кілька ложок.
Давати молочні продукти
Сирок або кефір – їжа, яка легко засвоюється та ідеально підходить для дитини. Так і є, але не у випадку, коли дитина хворіє. Під час лихоманки молочні продукти здатні викликати блювання (при нагріванні молоко згортається). Тимчасово виключити з раціону треба й молочні каші.