Якщо вам уже набридли одноманітні чорні та зелені чаї, а до чаю з ароматизаторами, як то кажуть, душа не лежить, радимо спробувати гарячі напої із додаванням виключно трав. Варіантів безліч: з ромашкою, чебрецем, звіробоєм, базиліком та багатьма іншими. Трави можна як засушити влітку і тримати на холодну пору року, так і вирощувати на підвіконні.
Чай із чебрецем
Чебрець часто використовують у італійській кухні. Його рекомендують для профілактики ГРВІ та для посилення імунітету слизових оболонок.
Чай із м’ятою
Чудово зміцнює нерви, допомагає розслабитися, знижує тиск та покращує гормональний фон у жінок. Також він допомагає полегшити симптоми гастриту і пригасити біль у шлунку.
Чай із звіробоєм
Допоможе уникнути сезонних застуд і ГРВІ, оскільки звіробій зміцнює імунітет, добре впливає на ясна і слизову ротової порожнини. Однак будьте обережні – звіробій підвищує чутливість до ультрафіолетових променів, тому такий чай краще пити тільки в період низької сонячної активності. У зимовий час звіробій підвищує рівень вітаміну D в організмі, який, своєю чергою, допомагає уникати депресивних розладів.
Чай із базиліком
Неймовірно, але, “приправляючи” щодня базиліком чай, можна підвищити витривалість нервової системи, легше адаптуватися до стресових ситуацій і зміцнити імунітет.
Чай із пелюстками чайної троянди
Також нестандартний гарячий напій, але саме він позитивно впливає на серце і судини та є дуже корисним для жіночого здоров’я.
Чай із лимонником
Якщо вранці ви ледве встаєте з ліжка, додавайте до сніданкового напою лимонник – він добре збадьорить. Крім того, цей ароматний додаток допоможе підвищити тиск і життєвий тонус.