Харчова облога

Як насолоджуватися святами і не потерпати від переїдання

Ми вже відсвяткували Новий рік, Різдво, попереду ще кілька свят зі щедро накритим столом – Старий Новий рік і Водохреще. Однак жодне застілля не минає безслідно для організму. Від надмірного споживання страв потерпає насамперед шлунково-кишковий тракт. Що робити, коли їсти вже несила, а святкування не закінчуються?
Зі слів гастроентеролога Божени Руденко, скільки б методів полегшення стану людини, яка переїла, не існувало, найкращий із них – вчасно зупинитися. “Відчули, що наїлися, зупиніться! Не варто під час чергової трапези куштувати геть усі страви. А якщо вже чогось дуже закортіло спробувати – не накладайте велику пор­цію. Переїдання у поєднанні з алкоголем може призвести до розладу шлунка, здуття живота, болю в жовчевому міхурі та сонливості!” – наголошує лікар.
Зі слів співрозмовниці “Львівської Пошти”, великою помилкою багатьох українців є те, що перед тим, як піти увечері на гостину або сісти за святковий стіл удома, вони нічого не їдять упродовж дня. Це призводить до того, що з голоду люди споживають більше жирів і простих вуглеводів, які в результаті підвищують рівень цукру в крові та погіршують стан здоров’я. Потрібно, навпаки, віддавати перевагу продуктам, багатим на клітковину та білки. Вони дають силу і стабілізують рівень глюкози (цукру) в крові. “Краще з’їсти щось корисне і легке, приміром, овочеві салати замість олів’є, а печену рибу замість смаженого м’яса”, – радить Божена Руденко.
Не варто зловживати спиртним і пити багато кави. “Кілька алкогольних напоїв за вечір – шампанське, вино, горілка, потім знову вино – можуть порушити сон, завдати проблем зі шлунком або ж узагалі стати причиною отруєння, – веде далі гастроентеролог. – Кофеїн має такий самий ефект. Отож якщо маєте проблеми зі сном, уникайте кави чи чаю. Та й загалом між прийомом їжі і сном повинно минути кілька годин. Якщо ляжете відразу після того, як наїлися, збільшиться ризик виникнення печії”.
Перед застіллям і під час гостини найкращими напоями є питна вода і зелений чай. “Воду потрібно пити не лише для того, щоб запобігти зневоднення організму, а й щоб наповнити шлунок і забезпечити відчуття ситості. Що стосується зеленого чаю, то він покращує метаболізм, спалює жири, а також допомагає печінці перетворити їх на енергію для активного функціонування організму”, – пояснює лікар.
Уникнути зневоднення організму й активізувати роботу кишківника допоможуть фрукти, особливо яблука. Це чудове джерело клітковини, що також забезпечить відчуття ситості.
І наостанок: після щедрого застілля покращити травлення завжди допоможе прогулянка на свіжому повітрі.

Не споживайте цього!
* Швидкі вуглеводи – газовані солодкі напої і соки, картопляне пюре і рис, білий хліб і торти. Від цих продуктів рівень цукру в крові різко підвищується і миттєво знижується. Залишаються лише відчуття голоду і зайві кілограми.
* Трансжири – майонез, готові соуси, крем у тістечках і олія в пампушках. Вони не лише калорійні, а й шкідливі, бо сприяють серцево-судинним хворобам, діабету, через них виникають негаразди з кишковими бактеріями.
* Міцні алкогольні напої. У них нема нічого корисного – лише калорії та швидке розгальмування мозку. Доведено, що саме міцний алкоголь спричиняє агресію.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5434 / 1.55MB / SQL:{query_count}