Початок осені – справжній стрес для організму і серйозна перевірка на витривалість. Дощова, сльотава погода, перепади температури – і наш організм реагує помітним ослабленням імунітету, що супроводжується нежитем і кашлем…
Однак, зі слів терапевта Оксани Рильської, замість того, щоби черговий раз бігти до аптеки та купувати цілий арсенал ліків, перед початком сезону застудних епідемій краще подумати про те, як зміцнити свій імунітет.
Ось кілька порад лікаря:
* Не забувайте про зарядку, спорт або звичайні прогулянки. Частіше бувайте на свіжому повітрі, гуляйте в лісі або парку. Найкраще, якщо це буде подалі від автомобілів і забруднених вулиць.
* Загартовуйтеся. Якщо цього досі ще не робили, почніть із контрастного душу. Він зміцнює не лише імунну систему, а й стінки судин, а також привчає тіло як до низької температури, так і до її перепадів, що надзвичайно важливо в холодну пору року.
* Вживайте щонайбільше вітамінів, віддаючи перевагу свіжим овочам та фруктам. Як для дітей, так і для дорослих украй необхідним є вживання вітаміну С. Цей вітамін міститься в меді та лимонах. Цілющими властивостями володіють часник і цибуля. Але пам’ятайте, що велика кількість цих продуктів у раціоні може призвести до подразнення шлунково-кишкового тракту.
* Не переїдайте, зменште кількість жирної, борошняної і смаженої їжі. Харчуйтеся три-п’ять разів на день невеликими порціями, обов’язково снідаючи.
* Подбайте про хороший сон. Постійне недосипання призводить до збою роботи організму, тому ввечері варто поменше сидіти за телевізором або комп’ютером і швидше лягати спати. Пам’ятайте, що здоровий сон – запорука не лише гарного самопочуття, а й настрою та продуктивної роботи.
* Не нервуйте. Ворог всього нашого організму – стрес. Тож зберігайте максимально позитивний настрій, більше думайте про хороше, частіше усміхайтеся.
* Не вживайте iмуностимуляторів без потреби (без рекомендації лікаря). Усi медикаментознi препарати допомагають лише доти, доки їх п’єш. Навiть рослиннi адаптогени (женьшень, елеутерокок, ехiнацея) не є панацеєю в цiй ситуацiї.
* Не контактуйте з хворими, а також, не одужавши, не ведіть дитину в садок та й самі не поспішайте на роботу.
* Не забувайте регулярно відвідувати лікарів і пам’ятайте, що на ранніх стадіях всі хвороби лікуються набагато простіше.
Найпоширеніші осінні захворювання
Хвороби ЛОР-органів і застуда. Фарингіт, тонзиліт, трахеїт, ларингіт, синусит, ангіна, бронхіт і ГРЗ – ось далеко не повний перелік осінніх хвороб ЛОР-органів, які виникають через сезонне зниження захисних сил організму, коли імунітет просто не може впоратися з бактеріальною та вірусною атаками.
Грип. Це небезпечне вірусне захворювання, яке може нашкодити здоров’ю різними ускладненнями. Саме восени починаються перші його спалахи, тому при настанні холодів варто вживати профілактичні заходи.
Цистит. Загострення циститу восени виникає через переохолодження і різке зростання патологічної флори в організмі, яка й обумовлює запальний процес. Найчастіше на цистит жінки хворіють восени.
Кардіологічні захворювання. Хвороби серця восени обумовлені температурними перепадами і стрибками атмосферного тиску. В осінній період часто виникають напади стенокардії, загострюється ішемічна хвороба серця, можливі гіпертонічні кризи.
Алергія. Осіння алергія вважається однією з найважчих, оскільки у цей період цвіте амброзія, активно розвивається цвіль у ванних кімнатах і пилові кліщі.
Загострення виразкової хвороби шлунка. Основні причини – зміна розпорядку дня, неправильне харчування, гормональні порушення, брак вітамінів і загальний депресивний стан.