Піт, неприємний запах, некрасиві плями на одязі… З цією проблемою спекотного літа стикаються абсолютно всі, але далеко не всі знають, як із цим боротися.
Відомо, що потовиділення – природний процес, що захищає організм від перегрівання і допомагає зберігати постійну температуру. Та хоч потові виділення забезпечують шкіру необхідною вологою і роблять її більш еластичною, проте вони не здатні зупинити того неприємного запаху, який виникає через надмірну роботу потових залоз. Відтак це приносить чимало неприємностей: невпевненість у собі, нервозність, відчуття дискомфорту при близькому спілкуванні з людьми. Вихід один – проблему треба негайно вирішувати.
Що саме пропонує сучасна косметична індустрія, який засіб найкраще захищає від поту, як часто ними можна користуватися, а, головне, як вибрати з великої кількості антиперспірантів та дезодорантів той засіб, який найкраще підійде саме вам, дізнавалася “Пошта”.
І безпечний, і дієвий
Сьогодні на ринку можна придбати три категорії засобів від поту: дезодоранти, антиперспіранти та комбінований варіант – дезодоранти-антиперспіранти.
Зокрема, дезодоранти борються із запахом, але не з потом, тому їх відносять до категорії легких засобів. До їх складу зазвичай входять спирт і парфумерна композиція. Вони знищують або пригнічують діяльність бактерій, що переробляють піт.
А ось антиперспіранти перешкоджають виділенню поту, блокуючи на деякий час сальні залози. Найпоширенішим захисним компонентом у більшості антиперспірантів є солі алюмінію і цинку. Також сучасні засоби від поту можуть бути на основі галунів – природного продукту обробки глини, що здатні нейтралізувати запахи, знизити подразнення і зменшити потовиділення. Ще один поширений варіант – органічні засоби. Такі дезодоранти не містять парабенів, синтетичних інгредієнтів і солей алюмінію, а лише ефірні масла лаванди, м’яти, лайма, троянди, неролі. Вони природним чином зменшують потовиділення і мають приємний аромат.
Що стосується дезодоранту-антиперспіранту, то по суті, цей засіб відразу виконує три місії: дезодорує, знищує бактерії і блокує потові залози. На сьогодні вони є найефективнішими засобами від потовиділення.
До речі, при виборі засобів від поту варто звернути увагу і на форму випуску, яка може бути у вигляді спрею, гелю, кремових, роликових стіків і навіть део-кремів, тальку та пудри. Кожна з різновидів відповідає своєму типу шкіри. Наприклад, людям з чутливою шкірою не бажано користуватися спреями, адже спирт, що міститься в них, здатний викликати сильне подразнення шкіри. Для таких людей ідеальним засобом буде део-тальк або парфумована пудра. А ось для сухої шкіри краще використовувати зволожуючі засоби, такі, як дезодоруючий крем або стік. Кулькові дезодоранти – ідеальний варіант для чутливої шкіри, адже до їх складу входять заспокійливі протизапальні компоненти.
Користуймося правильно
Якщо дезодорант поприскав і запах зберігається до повного вивітрювання, то при надмірному користуванні антиперспірантом може виникнути ризик закупорки потових залоз, що неминуче загрожує запальними процесами. Щоб цього не трапилося, косметолог-дерматолог Дарина Струк радить користуватися цим засобом не частіше одного разу на день, а то й рідше, щоб шкіра відпочивала, пори дихали, а піт виходив природним шляхом.
“Дезодорант наносіть після душу на чисту, суху шкіру. Час дії невеликий – до п’яти годин. Можете використовувати щодня, але зважайте, що після нанесення спиртових засобів може виникнути почервоніння, подразнення і сухість шкіри, – зазначає косметолог-дерматолог. – Антиперспіранти також наносіть тільки на суху, чисту поголену шкіру, оптимально після ранкового душу. Перед самим виходом на вулицю це робити безглуздо, бо активні речовини просто не встигнуть подіяти. Також слідкуйте, щоб антиперспірант ви змили вже через сім-вісім годин, адже він може закупорити пори і сальні залози на тілі. Після цього шкіра повинна відпочити не менше чотирьох годин”.
Зі слів Дарини Струк, при виборі запаху дезодоранту чи антиперспіранту перевагу варто віддати слабкому або нейтральному, щоб він не домінував над іншою косметикою, якою ви щодня користуєтесь. “Також не забувайте читати інструкцію зі застосування і звертайте увагу на терміни придатності засобів”, – додала вона.
Чоловічий чи жіночий?
Оскільки рівень pH у пахвовій западині у жінок і чоловіків відрізняється і концентрація хімічних речовин у чоловічому дезодоранті вдвічі більша, ніж у жіночому, косметолог-дерматолог застерігає, щоб кожен користувався своїм засобом від поту.
Якщо у назві фігурує слово Sport, це означає, що засіб призначений для людей, що упродовж дня виконують великі навантаження. Не варто вибирати його для щоденного застосування, якщо ведете досить спокійний спосіб життя.
Літо без “хімії”
Виявляється, без дезодорантів і антиперспірантів можна обійтися. Зі слів співрозмовниці, щоб позбутися зайвої пітливості, корисно приймати контрастний душ, обливатися холодною водою, робити вологі обтирання – це зміцнює нервову систему, підвищить тонус судин. Не варто забувати і про гімнастику та самомасаж: треноване тіло менше потіє.
Також бажано скорегувати систему харчування. “Влітку зменшіть споживання м’яса, вечеряйте овочами, а упродовж дня пийте чисту воду. Заварюйте трав’яні чаї – вони заспокоють нервову систему і відрегулюють потовиділення”, – зазначила вона.
Ще один спосіб обійтися влітку без дезодорантів і антиперспірантів і при цьому не потіти – це ін’єкції ботоксу в пахвові западини. “Уколи від поту” – процедура ця не з дешевих, але ефект від неї тримається в середньому три-шість місяців.
Корисні поради
* Сучасні технології дійшли до того, що антиперспіранти, які діють 48 годин, – реальність. Однак у них сенсу немає: якщо приймаєте душ раз на добу, диво-засіб змиється і все одно доведеться наносити його знову.
* Разом із волоссям лезо бритви знімає кілька шарів клітин епідермісу, а також може травмувати волосяні фолікули. Звідси і подразнення. Щоб його уникнути, дезодорант повинен містити заспокійливі компоненти – наприклад пантенол (він же провітамін B5), екстракт гамамелісу, вітамін Е.
* Білі плями на одязі від антиперспірантів з’являються через солі алюмінію та цинку. Часом від цих забруднень неможливо позбутися: пральний порошок вступає в реакцію з активними речовинами, які ще більше в’їдаються в тканину. Щоб цього не сталося, спочатку замочіть одяг у чистій воді без будь-яких засобів, а потім кладіть у пральну машинку.