Ботулізм добрався й до Львівщини

Україною шириться смертельна недуга. Серед недужих – жителі нашої області. Медики радять утриматися від споживання в’яленої риби та сумнівної консервації, бо сироватку проти цієї хвороби ще не привезли

В’ялена риба, м’ясні консерви, мариновані гриби, домашня ковбаса – виявляється, всі ці продукти можуть стати смертельно небезпечними. Речовина ботулотоксин, що міститься в них, не має ні кольору, ні запаху, ні смаку! Виходить так, що продукт смачний, а люди труяться…
В Україні спостерігається наймасовіший за останні роки спалах ботулізму. Ця небезпечна хвороба не лише вкладає на лікарні ліжка, а й забирає життя. Зокрема, зафіксовані вже смертельні випадки! Усі постраждалі їли в’ялену рибу. В деяких містах, наприклад, у Києві, її продаж уже заборонили, а у Львові в кількох супермаркетах вилучили.
Найстрашніше те, що лікувати ботулізм в Україні нічим! Реєстрація на цей препарат закінчилася ще три роки тому. До слова, до 2014-го в Україну “протиотруту” від ботулізму постачали з Росії.
Яка ситуація із захворюваністю на ботулізм на Львівщині, як уникнути цієї хвороби та коли ж нарешті з’явиться сироватка, дізналася “Пошта”.

Злягли через консерви 

Сьогодні хворих на ботулізм реєструють чи не в кожному регіоні України – Вінницькій, Херсонській, Полтавській, Сумській, Запорізькій, Київській областях. За даними Львівського обласного лабораторного центру при МОЗ України, на Львівщині також зареєстровані три випадки. Двоє чоловіків і одна жінка занедужали ще в травні. Вони є жителями Жовківського, Буського та Стрийського районів, споживали м’ясні консерви з яловичини і свинини домашнього приготування.
Зі слів головного епідеміолога Львівщини Наталії Тімко-Іванченко, одного пацієнта вже виписали, двоє ще перебувають в лікарні. Дітей, на щастя, серед них немає. Вік усіх хворих – в межах сорока років.
“Нині серед госпіталізованих одна особа досі перебуває у відділенні реанімації та інтенсивної терапії Львівської обласної інфекційної лікарні, а другу вже перевели у звичайне відділення. Стан пацієнтів стабільно важкий, але їхньому життю вже нічого не загрожує”, – коментує “Пошті” Наталії Тімко-Іванченко.
Однак епідеміолог побоюється, що таких випадків може побільшати, бо триває сезон відпусток і чимало людей братимуть на відпочинок запаси харчів домашнього приготування. Щоб уберегти себе і рідних від ботулізму, Наталія Тімко-Іванченко не радить їсти в’ялену рибу влітку взагалі та всю консервацію споживати правильно. “За те, наскільки риба свіжа, правильно термічно оброблена, чи є в ній збудник ботулізму, повинен відповідати виробник. Але самі споживачі також мають зважати, наскільки якісним є той чи той продукт, – каже вона. – Крім цього, страви з м’яса чи риби, консерви чи паштети перед споживанням треба термічно обробляти – пересмажувати або ж запікати. Якщо цим нехтувати, ризик інфікування буде завжди”.

Знати, щоб вчасно зреагувати

Ботулізм – це гостра токсикоінфекція, спричинена паличкою Clostridium botulinum та її токсином, що міститься в неправильно приготовлених і збережених консервах (особливо домашніх), а також м’ясних продуктах, в’яленій та копченій рибі, балику, грибах, овочах і фруктах.
Серед перших ознак отруєння – слабкість, головокружіння і біль голови. “Інфікування починається як гостра кишкова інфекція. Спостерігаються нудота, блювання, незрозумілий біль у животі, – веде Наталія Тімко-Іванченко. – Далі приєднуються сухість у роті, проблеми із зором – перед очима усе розпливається, двоїться, можуть бути порушення вимови і ковтання”.

Родичі хворих самі шукають сироватку

Станом на сьогодні в Україні не зареєстровано жодного препарату проти ботулізму. Ця проблема постала ще в 2014-ому. За повідомленням МОЗ, ситуація пов’язана з тим, що закінчилася дія сертифіката про держреєстрацію сироватки протиботулінічної типів А, В, E, кінської, очищеної, концентрованої, рідкої.
Т. в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун повідомила, що днями в Україні таки з’являться ліки проти ботулізму. Їх привозитимуть “гуманітаркою”. “За можливості необхідні препарати будуть поставлені в найкоротші терміни”, йдеться у повідомленні.
А поки що родичі тих, що захворіли на ботулізм, самотужки змушені шукати і за свої гроші купувати цю сироватку – хто російську, хто польську. Як вдалося з’ясувати “Пошті”, дозу “протиотрути” російського виробництва оцінюють у три тисячі гривень, польського – у вісім. Зі слів епідеміолога, часто трапляється так, що хворому на ботулізм потрібно ввести не одну дозу сироватки, а кілька! Ось де проблема...
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4585 / 1.57MB / SQL:{query_count}