Після тривалих вихідних важко влитися у звичний ритм. Робочі будні стають просто каторгою. Хочеться “продовження бенкету”... За даними опитування
hh.ua, кожен другий, повертаючись у офіс після тривалих свят, відчуває стрес, пише
Work.ua. Аби не потрапити до такої статистики, потрібно зробити наступні десять кроків.
1. Приведіть до ладу тіло. За кілька днів до виходу на роботу поверніться до звичного режиму харчування, виходьте на прогулянки перед сном і проведіть ці дні в спокійній домашній обстановці.
2. Я хочу на роботу. Знайдіть як мінімум три причини, через які ви хочете йти на роботу, крім того, що потрібні гроші. Це може бути: кавування в офісі, можливість поспілкуватися з друзями, стильно виглядати.
3. Тихіше їдеш – далі будеш. Почніть роботу з тих завдань, які виконуються швидко і відразу дають результат. Також можна поділити великі завдання на менші частини. Так ви не втратите мотивації рухатися далі. А якщо братися за все й одразу, до кінця можна не дійти.
4. Натхнення. Не варто чекати наступної відпустки як нагороди. Робота повинна приносити задоволення, надихати. А відпустка – лише можливість відпочити й відновити сили.
5. Складіть план роботи на короткий проміжок часу. Налаштуватися на робочий лад допоможе складання списку завдань, які необхідно виконати в перші дні після свят. Але буде простіше не хапатися за все і не впадати в зневіру від “купи справ”, які назбиралися і які, здається, не розгребти.
6. Переходьте від простого до складного. Якщо ви проводили вихідні дуже емоційно і останні два дні святкувань навіть не намагалися налаштуватися на робочий лад, то в перші робочі дні не беріться за складні завдання. Підвищуйте навантаження поступово, не накидайтеся на всі завдання одразу, особливо на складні й трудомісткі.
7. Сон. За час свят, імовірно, у вас стався збій в графіку. Тому доведеться знову звикати раніше лягати спати і вставати. А поки замість того, щоб у величезних кількостях споживати кофеїн для боротьби зі сном і втомою, краще трішки подрімати, аби підвищити продуктивність: 19 хвилин сну в обідню перерву дозволять значно поліпшити швидкість реакції.
8. Спорт і режим. Із “післясвятковим синдромом” допомагають впоратися контрастний душ, зарядка, піші прогулянки і медитація. Не забувайте про режим харчування: їжте менше, але частіше – через кожні три години. Включіть у раціон трав’яні чаї, фрукти, сухофрукти, шоколад і горіхи.
9. Не сидіть довго в офісі. Є гарна звичка – працювати на результат. Однак для цього часто доводиться жертвувати особистим часом. Не варто затримуватися на роботі в перші дні після свят. Плануйте робочий день так, щоби піти з роботи вчасно.
10. Мотивуйте себе. Для багатьох людей кращою мотивацією є матеріальна винагорода. Подумайте про зарплату і про те, що ви зможете придбати на зароблені гроші. Це допоможе вам відповісти на запитання, що я роблю у цьому офісі. Але навряд чи вас тримає тільки заробітна плата. Якщо ви приходите на роботу, значить вам подобається те, чим ви займаєтесь. В іншому випадку варто задуматися над зміною діяльності та новими перспективами розвитку.