Новорічне меню: менше жирних страв, більше овочів

”Пошта” запитала дієтолога, що варто їсти під час святкового застілля, аби зустріч Нового року не завершилася лікарняним

Новий рік кожен зустрічає по-своєму: хтось у великій та дружній компанії, хтось у сімейному колі. Не зважаючи на те, чи буде за столом багато гостей, а чи тільки рідні, кожна господиня намагається приготувати щось смачне, оригінальне і неповторне. За святковим столом нам завжди  хочеться скуштувати всього й одразу. Та, як наголошують дієтологи, новорічне святкування є справжнім випробуванням для нашого організму, особливо для тих, що дотримуються Різдвяного посту. ”Пошта” запитала дієтолога, як правильно харчуватися в новорічні дні, яким наїдкам варто віддати перевагу, аби після веселих святкувань не потрапити на лікарняне ліжко.

Режим понад усе!

Хоч у переддень Нового року завжди багато клопотів і не всі знаходять час  для обіду, дієтолог Наталія Банах наполегливо радить додержувати режиму харчування. 
”Упродовж дня напередодні Новорічної ночі обов’язково потрібно повноцінно харчуватися, – каже вона. – Зранку варто поснідати, обравши вівсяну кашу чи мюслі. Обов’язковим має бути обід і, звісно, вечеря, адже до святкового застілля ще буде доволі багато часу”.  
Для тих, що мають проблеми з кишково-шлунковим трактом чи відчувають нестачу травних ферментів, дієтолог рекомендує безпосередньо перед застіллям випити препарати, що їх містять. Люди, які в останні тижні дотримувалися посту, повинні особливо ретельно стежити за харчуванням у святкові дні. Спершу варто віддати перевагу легким стравам, а ось жирну  їжу (таку як холодець, різноманітні паштети) краще залишити  на наступні дні. Обережними мають бути і особи старшого віку, для яких важкі жирні страви можуть негативно вплинути на підшлункову і печінку. 

Зелень, овочі та фрукти

Для багатьох родин досі традиційним на новорічному столі залишається cалат олів’є чи інші страви з майонезом. Проте дієтолог радить змінити  меню, обравши салати зі свіжих овочів та фруктів. 
”Сьогодні на різноманітних кулінарних сайтах є десятки переписів салатів. Кулінари пропонують поєднувати  зелень, овочі, фрукти (наприклад, хурму, виноград, інжир), насіння соняшника, гарбуза, сезаму із додаванням м’яса чи морепродуктів.  І такі рецепти є доречними, адже будуть корисними для організму, – пояснює дієтолог. – Найкраще заправляти їх оливковою чи іншою олією, готувати різноманітні заправки”.  
Під час застілля більшу частину тарілки повинен займати саме овочевий салат. А доповненням до нього має бути рибна чи м’ясна страва.  Головне не накидати на тарілку все, що є на столі, і не намагатися відразу все скуштувати. 
”Не варто всю Новорічну ніч сидіти за столом, – веде далі Наталія Банах. – Раджу більше рухатися, танцювати, брати участь у рухливих іграх, піти прогулятися на вулицю. Це сприятиме кращому перетравленню їжі”.      
Обережним треба бути й зі спиртним. Краще обирати напої одного виду, а не дегустувати все, що є на столі. Також не варто надто захоплюватися  коктейлями. 
”Раджу відмовитися під час застілля від газованих напоїв, не зловживати й натуральними соками  (їх можна розвести водою, щоб не були надто концентрованими). Добре пасуватиме узвар, до якого можна додати трішки меду, – наголошує співрозмовниця ”Пошти”. – Якщо поєднати різні види алкогольних напоїв та ще й велику кількість страв, то вийде такий мікс, що наступного дня буде важко і шлункові, і голові”.
Якщо серед гостей будуть діти, варто підготувати для них окреме меню з цікавими стравами і, звісно, старатися пропонувати більше свіжих натуральних наїдків. 
А наостанок Наталія Банах радить пильнувати, аби страви залишалися свіжими, і не намагатися наступного дня (чи тим паче через день) доїсти те, що залишилося після святкування. Такі страви, як холодець, паштет, випічка з кремом, дуже швидко псуються. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5469 / 1.56MB / SQL:{query_count}