Надія Бригінець,
фахівець Управління захисту прав споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області:
– Якщо плануєте купувати парфуми, хочу дати вам кілька основних порад.
– У магазині на ваше прохання продавець зобов’язаний розпакувати товар, який ви хочете придбати. До прикладу, перевірити, як працює розприскувач у парфумах чи в дезодоранті. Таке пояснення продавця, яке ви почули, є необґрунтованим!
– Купувати парфуми треба тільки в спеціалізованих магазинах, де їх зберігають із дотриманням відповідних температур. Парфуми, якими торгують на вулиці, не рекомендую брати, адже низькі температури взимку і високі влітку негативно впливають на якість товару.
– Пам’ятайте, що парфуми на розлив не можна купувати! Такі вироби мають бути розлиті на спеціалізованих підприємствах і мати відповідне маркування. Крім того, парфуми непевного походження можуть містити небезпечні складники.
– На упакованні обов’язково має бути вказаний вид продукції: parfum (парфуми), eau de toilette (туалетна вода, скорочено – EDT), eau de parfum (парфумована вода, EDP), eau de cologne (одеколон, EDC), а також склад виробу, номер партії (чотири цифри або одна літера на упакованні) повинен збігатися з номером, вказаним на дні флакона. Якщо номер є тільки на упакованні або, навпаки, на дні флакона чи ці номери різні, такий товар – підробка.
– Перед купівлею парфумів ретельно перевірте товар, адже він не підлягає обміну та поверненню.