Карантин розвагам не завада!

“Пошта” запитала соціального педагога, як весело, креативно і з користю провести зимові канікули та чим зайняти школярів під час вихідних через поширення грипу

Через складну епідеміологічну ситуацію у Львові весь минулий тиждень, а тепер ще й поточний, місцеві школи закрили на карантин. Але на цьому відпочинок для наших дітей не завершується – вимушені вихідні для учнів плавно переходять у довгоочікувані зимові канікули. Загалом щонайменше місяць відпочинку та розваг! Але те, що є радістю для дітей, перетворюється на справжній головний біль для батьків... Що робити з дитиною? Як уберегти її від небезпек? Чим корисним та цікавим зайняти школярів під час “грипозних” днів? Ось чи не найголовніші питання, які зараз турбують матерів та батьків. Добре, якщо є бабусі, сусідки, знайомі, які можуть припильнувати дитину. А якщо нема? Ситуація ускладнюється ще й тим, що карантин – не повноцінні канікули, в цей час бажано не бувати з дітьми у велелюдних місцях. Тобто не варто відвідувати кінотеатри, ковзанки, їздити в громадському транспорті чи ходити в гості до однокласників. Отож, аби школярі не проводили дозвілля біля екранів телевізорів, “Пошта” підготувала добірку занять під час карантину і зимових канікул.

Гайда на вулицю!


Якщо дитина здорова, прогулянки на свіжому повітрі будуть їй лише на користь. Лікарі стверджують, що віруси годинами зберігають активність в сухому, теплому, нерухомому повітрі, тобто в квартирі, але майже миттєво руйнуються в прохолодному й рухомому. Отже, мерщій на вулицю! Підхопити вірус грипу там майже неможливо. 
“Якщо є сніг, можна пограти у сніжки, зліпити снігову бабу чи з’їхати з гірки на санчатах. Також можна покататися на ковзанах, лижах чи пограти у хокей, – радить соціальний педагог Уляна Нечипор. – Загалом рухливі ігри для дітей взимку дуже корисні, адже не тільки допомагають зігрітися, а й розвивають витривалість, зміцнюють імунітет, дають можливість виплеснути емоції”.
* Розглядайте сніжинки. Чи знали ви, що в світі не існує двох однакових сніжинок! Тому так цікаво розглядати їх і порівнювати, чим вони відрізняються. А щоби було ще цікавіше і веселіше – візьміть зі собою збільшувальне скло. Тоді й не помітите, як швидко мине час прогулянки, а вражень та емоцій буде хоч відбавляй!
* Чиї сліди? Підіть з дитиною у зимовий ліс або в парк та придивляйтеся до слідів різних тварин і пташок. Зробіть з картону чи пластмаси лапи снігової людини та одягніть їх поверх зимового взуття дитині або собі. І вам буде весело, і інших заінтригуєте.
* Вовки. Вовча зграя старається ходити слід у слід, щоб не залишати по собі багато слідів. Тому пограйте з дитиною в лови, але з такою умовою, щоби потрапляти слід у слід.
* Заморожені бульбашки. Якщо на вулиці мінус сім градусів і більше, покажіть дитині диво – заморожені бульбашки. Щойно на морозі видуєте кілька мильних бульбашок, як вони вмить почнуть покриватися інеєм та перетворюватимуться на сніжинки. А коли бульбашка впаде на землю, то розіб’ється тисячами заморожених сніжинок.
* Пошук скарбів. В таку гру можна бавитися будь-якої пори року, проте  залежно від віку дитини взимку її можна ускладнювати різноманітними завданнями. Приз, до прикладу, шоколадку, загорніть так, щоб вона не намокла, та заховайте в снігу. Нехай діти спробують знайти той скарб, а ви підказуйте – холодно чи тепло.
* Малюнки на снігу. Якщо взяти звичайні акварельні фарби, то ними можна малювати навіть по снігу. Підійдуть і харчові, розведені водою. Якщо розбризкати їх на снігу, вийдуть чудові малюнки. А якщо заморозити акварель із водою, можна навіть робити кольорові статуї.
* Ліплення сніжків. Для цієї гри знадобляться дві сніжки і дві невеликі палиці. Учасників варто поділити на дві або більше команди і виставити одна за одною Першим гравцям вручають палицю і снігову кулю. Їхнє завдання – докотити цю кулю до заданої точки і назад за допомоги палиці. А далі палицю зі сніжкою передають наступній дитині.

Вдома не гірше!


Якщо ж за вікном погана погода, а дитина вимагає веселощів та ігор, розваг удома можна вигадати не менше, аніж надворі. Зі слів Уляни Нечипор, це чи не найкращий час, аби разом із дітьми зайнятися тим, чим ніколи раніше не займалися, або займалися, але дуже давно.
* Витинання сніжинок. Це на перший погляд банальне заняття розвиває моторику пальців, стимулює фантазію і покращує пам’ять. А для дитини – новий, веселий і дуже корисний досвід. 
* Вишивання або гра на піаніно. Підійде будь-яке хобі, яким володієте ви, але яке не опанувала ваша дитина. Тому якщо з певних причин сидітимете вдома разом, використайте цей час із користю.
* Книги. Якщо дитина любить читати, підіть у бібліотеку і візьміть для неї кілька книг. Необов’язково зі шкільної програми. Нехай це буде якась пригодницька повість про юних детективів або сучасне фентезі. 
* Хатні справи. Це не таке веселе заняття, як читання книг, але також дуже корисне. Нехай діти привчаються до порядку. Однак навантажувати їх не варто. Складіть легкий розпорядок дня, включивши до нього прості заняття, як-от прибирання дитячої кімнати чи миття посуду.
* Корисні комп’ютерні ігри. Сучасні діти іноді відірватися не можуть від планшетів чи комп’ютерів. Використайте це з розумом. Інтернет пропонує багато корисних можливостей для розвитку дітей.
* Цікава настільна гра. Особливо доречна, якщо дітей у родині двоє і більше. Можна залучити й сусідських. Гарна гра відволіче їх від телевізора, навіть комп’ютера.
* Поговоріть із дитиною. Коли ви востаннє спілкувалися про друзів або про навчання з дитиною серйозно і довго? Будьте дитині другом, а не критиком, інакше душевної розмови не вийде.
* Запропонуйте дитині вести щоденник. Подаруйте синові чи доньці гарний блокнот і ручку. Тоді вона залюбки описуватиме все, що відбулося з нею впродовж дня. Тим паче, що це корисно для її розвитку, адже психологи стверджують, що ведення щоденника з раннього шкільного віку розвиває пам’ять та здатність дитини чітко висловлюватися.
* Влаштуйте домашній театр. Тут усе залежить від вашої фантазії – можна ставити виставу, декламувати вірші, співати пісні. А ще дітям точно сподобається театр тіней: для цього поставте настільну лампу біля стіни і за допомоги пальців показуйте різні фігурки тварин.
* Розв’язування головоломок. Кросворди, задачі на логіку, інші завдання навчать дитину бути терплячою, зосереджувати увагу на одному предметі, а також не здаватися і йти до поставленої мети.
* Пазли. Складання пазлів – одне із занять, у яке поринаєш настільки, що можеш не помітити, як минув день. А взимку це просто ідеальний варіант для проведення часу вдома. Тільки подбайте, щоби пазли були різного рівня складності.
* Створення фотоколажу. Чудовий варіант підбити підсумки року – створити фотоколаж із найважливіших подій у вашій родині.

Коли сам удома…

Якщо дитина залишається вдома сама, то повинна чітко усвідомити: є речі, яких робити не можна за жодних обставин, пише портал “Педагогічна преса”. А саме:
– Нікому не відчиняти дверей, навіть якщо прийшла сусідка чи подруга мами. Вхідні двері повинні відчиняти лише дорослі! Поясніть дитині, що у всіх близьких є ключі від квартири.
–  Не розповідати по телефону незнайомим людям, що вона (дитина) зараз удома сама, що мама прийде тільки через годину. І взагалі не дозволяйте синові чи доньці провадити тривалі бесіди зі сторонніми. Скажіть дитині, аби незнайомим людям відповідала приблизно так: “Мама зараз дуже зайнята і не може поговорити з вами. Зателефонуйте через годину”. У цьому випадку ви, по-перше, не змушуєте дитину брехати, адже мама справді зайнята, а по-друге, сторонні не здогадаються, що дитина вдома сама.
– Нічого не кидати з балкона та з вікна. До вікон взагалі краще не підходити і не визирати на вулицю. Поставте на вікна спеціальні блокувальні засувки, яких дитина не зможе самотужки відкрити.
–  Не гратися з електропобутовими приладами та газовою плитою.
–  Біля телефонного апарата повинен бути список потрібних номерів (мобільний ваш, чоловіка, тітки, бабусі і т.д.), щоб у разі екстреної необхідності дитина знала, куди їй телефонувати. І обов’язково поясніть, в яких випадках треба терміново дзвонити та кликати на допомогу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4836 / 1.62MB / SQL:{query_count}