Люди і події 2016. Здоров'я

.

Операції року

У вересні в рамках українсько-американського проекту “Лікарі об’єднуються заради допомоги дітям” професор зі світовим ім’ям Геннадій Фузайлов уп’яте прибув до Львова. Разом із 10 фахівцями зі США він оглянув 139 дітей із рубцевими змінами та контрактурами після опіків з усієї України, 40 із них прооперував, а частину скерував на лікування до США.

Крім того, уже вшосте до нашого міста приїхав пластичний хірург із Німеччини Клаус Екснер. У лютому він зробив 40 операцій та провів 116 консультацій для дітей і дорослих. Майстер-класи оперативних втручань на головному мозку з онкопатології та симптоматичної епілепсії показав професор, завідувач відділення хірургії університету Торонто Джеймс Т. Рутка. А відомий нейрохірург з Великобританії, професор Генрі Марш проконсультував 14 дітей і здійснив нагляд за перебігом шестигодинного оперування дитини з пухлиною мозку.
Фото: ЛМР

Профілактичні акції року

Традиційно у Львові відбулися профакції з раннього виявлення захворювань. Зокрема, провели Дні профілактики і раннього виявлення глаукоми, Дні профілактики туберкульозу і хронічних захворювань органів дихання, Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії, інформаційно-профілактичну кампанію щодо вірусних гепатитів, Дні раннього виявлення цукрового діабету, Дні профілактики і раннього виявлення патології шийки матки і грудної залози у жінок, під час яких обстежили понад 140 тисяч осіб.

Крім цього, спільно з 8-ою лікарнею і бостонською клінікою Shriners Hospitals реалізували проект “Проти опіків”. У жіночих консультаціях провели навчання майбутніх батьків у Школах відповідального батьківства. Два масові заходи відбулися просто неба – батьків учили, як вберегти дитину від опіків і як подати першу медичну допомогу.
Фото: ЛМР

Призначення року

У квітні 2016-го з шести претендентів на посаду головного лікаря Львівської обласної дитячої лікарні “ОХМАТДИТ” конкурсна комісія обрала, а облрада на сесії проголосувала за Мар’яну Возницю. З її слів, для неї це велика честь, без підтримки колективу, який у неї повірив, вона б не перемогла.

 Мар’яна Возниця готова чути і дослухатися до колективу. Коштом обласного бюджету вдалося купити для лікарні лампу в операційну. На стадії завершення проектно-кошторисна документація щодо приймального покою. “Пишемо програми міжнародного співробітництва щодо операційного блоку та неонатології, готуємо співпрацю з фундацією Рональда Макдональда, – каже вона. – Віримо у покращення умов перебування пацієнтів у лікарні. Хочемо, аби робоче місце приносило задоволення працівникам, бо гарний настрій завжди сприяє кращій роботі”.
Фото: Олег Огородник

Модернізація року

Цього року на ремонти та реконструкцію медзакладів міста з бюджету розвитку інвестували 10 мільйонів гривень. Придбали медобладнання на суму 62 мільйони гривень.

Для шести поліклінік закупили цифрові флюорографи; для лікарні швидкої допомоги – С-арочні рентгенсистеми, монітори, капнографи; для дитячої лікарні на Орлика – відеоендоскопічне обладнання з гастро- та колонофіброскопом для новонароджених, апарат для анестезії, капнограф; для 8-ої міської лікарні – факоемульсифікатор для центру “Мікрохірургія ока”, мобільний С-арочний рентгенапарат, операційний стіл тощо. У 2-ій, 4-ій, 5-ій та 6-ій поліклініках, в неврологічних відділеннях 5-ої і 8-ої лікарень та в 1-ому і 2-ому поліклінічних відділеннях 1-ої міської лікарні запрацювали кабінети фізичної реабілітації. Обладнання купили на суму 3 мільйони гривень. У кабінетах є пристрої для реабілітації рук та ніг, вправ гомілково-ступневого суглоба, столи Бобата тощо.
Фото: ЛМР

Інновація року

Вперше у Львові у 4-ій міській поліклініці реалізували проект “Електронна реєстратура”. Звернувшись на єдиний номер – 243-03-50, можна отримати якісну інформацію про організацію роботи лікарів закладу. Крім цього, є можливість запису на прийом у телефонному режимі – до 60 днів наперед з підтвердженням запису смс-повідомленням. 

Маючи доступ до інтернету, можна самостійно, без звернення до реєстратури, у будь-який зручний час записатись он-лайн на прийом до сімейного лікаря (https://reestratura.com), а також отримати на мобільний телефон смс-підтвердження – “електронний талон” або електронного листа на е-пошту. Система запису передбачає обслуговування лікарем чотирьох візитів на годину – по 15 хвилин на прийом. Пацієнт стає індивідуалізованим, усе прозоро і відкрито. Програму впроваджуватимуть і в інших поліклініках міста.
Фото: ЛМР

Проблема року

У першій половині 2016-го проблема щеплення проти найпоширеніших хвороб постала вкрай гостро. Вакцин не було ні проти туберкульозу, ні дифтерії, ні сказу, ні правця... Тільки з липня почала надходити партія вакцин для профілактики сказу, а з вересня – вакцина БЦЖ. Незабаром ще надійшли партії вакцини проти гемофільної інфекції, кору та паротиту, але вже за рахунок благодійних коштів.

Майже провальною цього року була імунізація дітей проти поліомієліту. Незважаючи на те, що пройшло кілька турів, виконати план вакцинації не вдалося… Атакував дітей і правець (менш ніж за три місяці сталося чотири випадки зараження, причому два з них на Львівщині), тому проблема вакцинації знову стала головною. Медики причини підвищення рівня захворюваності вбачали у відмові батьків від щеплення, а батьки нарікали на постійну відсутність вакцин і наголошували на недовірі до їх якості.
Фото: архів
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4216 / 1.6MB / SQL:{query_count}