З настанням холодів практично кожен із нас застуджується. Але перед тим, як купувати фармацевтичні препарати, варто згадати звичайні натуральні продукти, які допоможуть вилікуватися власними силами, пише
apteka.ua.
Чай із медом та лимоном. Чорний або зелений чай із медом та часточкою лимона є звичним для нас напоєм, але мало хто знає, чому він такий корисний при застуді. Лимон багатий на вітамін С, який стимулює імунну систему і прискорює процес одужання, має виражені антисептичні й бактерицидні властивості, оскільки в його шкірці містяться ефірні олії, пектини та фітонциди. Мед містить практично всі вітаміни, глюкозу і фруктозу, а також чимало мінералів, мікроелементів і ферментів.
Малиновий чай. Малина, окрім багатьох корисних речовин, мікроелементів і вітамінів, містить органічні кислоти, в тому числі саліцилову. Завдяки їй ягоди мають протигарячкові властивості, тому корисні при застуді. Для заварювання чаю підійде і малинове варення, і перетерті свіжі ягоди, і сухі ягоди та листя.
Чай із шипшини. Ще одним джерело вітаміну С, окрім лимона, є шипшина. В її складі також багато мікроелементів і мінералів (залізо, натрій, фосфор). Шипшиновий чай корисний при застуді, а також авітамінозі, допомагає здолати зимову хандру і втому.
Імбирний чай. Володіє бактерицидним, сечогінним, протибольовим і антиоксидантним ефектами. А ще імбир допомагає при кашлі, очищаючи верхні дихальні шляхи.
Трав’яний чай. Ось найпростіший рецепт: під час заварювання звичайного чаю додайте до чайничка щіпку сушеної м’яти, меліси, чебрецю або цвіту липи. При перших симптомах застуди підійде ромашковий чай, оскільки він має м’який протизапальний ефект.
Чай із коньяком. Такий напій, випитий на ніч, усуне озноб, послабить біль голови і покращить сон. Для його приготування варто заварити звичайний чорний чай і додати до нього 2 столові ложки коньяку та чайну ложку меду (на склянку).