Оксана Кравчук,
дієтолог:
– Червона горобина справді дуже корисна. За вмістом аскорбінової кислоти її ягоди перевершують цитрусові, навіть смородину, а ще містять вітаміни групи В, тому покращують роботу нервової системи, помічні при безсонні та депресії; вітамін Е, який рятує від передчасного старіння та проблем із серцем, і вітамін А – корисний для гостроти зору та здоров’я шкіри.
Ягоди червоної горобини можна споживати як свіжі, так і морожені або сушені. З цих плодів варто готувати настої та відвари, які допоможуть при проблемах із серцем, судинами та ослабленому імунітеті. А ще горобиною лікують гастрит зі зниженою кислотністю, нирки і печінку. Корисна вона й при поганому згортанні крові. Крім цього, плоди червоної горобини володіють сечогінними, жовчогінними, протинабряковими та відхаркувальними властивостями.
Однак мають ці ягоди і протипоказання. Їх не бажано споживати при гіпотонії (пониженому тиску), ішемічній хворобі, тим, що схильні до підвищеного згортання крові, потерпають від виразкової хвороби шлунка, дванадцятипалої кишки і гастриту з підвищеною кислотністю.