Науковці довели, що звичка багато читати позитивно впливає не лише на ясність розуму і багатство фантазії, а й додає років життя, пише
bdzhola.com.
Відомо, що читання – найефективніший спосіб знизити стрес і відволіктися від повсякденних турбот. Воно дозволяє мозку довше залишатися молодим і підвищує рівень інтелекту, збільшуючи у мозку кількість нервових зв’язків. Звичка до читання відсуває старість, хворобу Альцгеймера, допомагає боротися з депресією, покращує соціальні навички та творчі здібності.
У Школі громадського здоров’я Єльського університету підбили підсумки великого дослідження про вплив читання на тривалість життя. У дослідженні, яке тривало аж 12 років, взяли участь понад три з половиною тисячі чоловіків і жінок похилого віку. Серед них були зовсім різні люди – від затятих любителів читання до тих, що торкаються книг лише під час прибирання.
З’ясувалося, що люди, які люблять читати і роблять це регулярно, живуть у середньому на два роки довше за інших. Серед пенсіонерів, які звикли проводити за книгою від трьох з половиною годин на тиждень і більше, ризик смерті в найближчі 12 років є на 20% нижчим, аніж у решти літніх людей.
Один із авторів дослідження – професор Бекка Р. Леві запевнив: лише півгодини читання на день – і ваші шанси на довше життя стрімко зростуть!
Цікаво, що книжкова терапія працює для всіх незалежно від рівня доходу, професії, сімейного стану, раси і задоволеності життям. Допомагають довше жити саме книжки. У людей, які віддають перевагу газетам і журналам, результати не такі вражаючі.