Ось кілька причини, чому її називають суперїжею для схуднення, бо:
* У ній багато поживних речовин, зокрема вітаміну А, лютеїну та інших антиоксидантів, у тому числі вітамінів групи В, які відіграють важливу роль в процесах метаболізму.
* Бананова шкірка містить багато розчинної і нерозчинної клітковини – навіть більше, аніж сам плід. Обидва види клітковини подовжують відчуття ситості та знижують рівень холестерину.
* У шкірці незрілих бананів багато резистентного крохмалю, що стійкий до перетравлювання і сприяє спалюванню жиру.
* Сам банан є джерелом калію. Цей мінерал підвищує витрату калорій під час звичайного тренування. До речі, 40% “бананового” калію міститься саме у шкірці.
* Зелена шкірка – чудовий антидепресант. З’їдаючи лише дві шкірки на день упродовж трьох днів, можна на 15% підвищити в мозку вміст триптофану, серотоніну і дофаміну, що відповідають за гарний настрій.
* У жовтій шкірці менше поживних мікроелементів, зате вона володіє протираковими властивостями, чого не скажеш про зелену, пише
strunka.com.
Як споживати
Шкірки бананів їстівні незалежно від стиглості. Але їх необхідно сприймати як абсолютно різні продукти. У зеленій шкірці більше крохмалю і при пасеруванні вона набуває текстури, як у зеленого перцю. Нестиглі шкірки вбирають аромати всіх інгредієнтів і добре смакують у пряних несолодких стравах.
Жовта шкірка на відміну від зеленої не вимагає теплової обробки, надає стравам традиційного бананового аромату, тому більше підходить для десертів або солодких напоїв. Її можна додавати в смузі разом із м’якоттю банана.
До речі, раніше дієтологи не радили снідати бананами, бо, мовляв, з’їдений вранці банан може порушити калієво-магнієвий баланс, а це означає, що ви весь день почуватиметеся мляво.