• Організм зневоднений. Найпоширеніша причина болю голови – нестача рідини в організмі. Об’єм крові, який циркулює судинами, зменшується, що призводить до зниження артеріального тиску. Через це “важка” голова, слабкість у всьому тілі і небажання працювати.
• Малорухливий спосіб життя. Коли ви довго сидите на одному місці, під впливом гравітації кров припливає до ніг і в меншому обсязі циркулює назад до серця. Як наслідок – знижений тиск і поколювання в скронях, коли ви встаєте.
• Гаряча ванна. Банні процедури спричиняють розширення кровоносних судин так само, як перебування на сонці влітку. Щоби відновити природну температуру, тіло починає відпрацьовувати “понаднормово” і через перенапруження приливає більше крові до мозку. Водночас гарячу ванну часто радять приймати проти болю голови, спричиненого стресом, бо вода знімає напругу зі всього тіла і з шийних хребців зокрема.
• Вагітність. Біль голови – звичайне явище для вагітних. Коли жінка при надії робить різкий рух (скажімо, піднімає якийсь предмет), серце негайно відгукується на цей жест, прокачуючи більше крові до мозку. Але у вагітної ця кров робить вимушену зупинку в матці, де росте плід, внаслідок чого її не вистачає для стимуляції кори мозку. Щоби зменшити можливі неприємні відчуття, треба старатися не робити різких рухів і уникати сильного прогинання хребта.
• Знижений рівень цукру. Для вироблення енергії головному мозку потрібна глюкоза. Якщо болить у ділянці чола чи біль поширюється по всій поверхні голови, але не пульсує, це може бути сигналом того, що настав час щось з’їсти.