– Перш ніж споживати такі вітаміни, треба пройти обстеження, зокрема зробити ліпідограму, тобто визначити, чи правильним є жировий обмін. У цьому процесі важливу роль відіграють якраз Омега-3 жирні кислоти. Якщо їх недостатньо, призначають певні препарати. Це з одного боку. А з іншого – сьогодні якісної риби на ринку і в магазинах майже немає. Та, що справді якісна, дуже дорога.
Наприклад, червону рибу дієтологи не рекомендують вживати, адже її вирощують, як правило, у штучних водоймах, де вона набирає тільки жир, а от корисних мікроелементів у ній менше. Крім того, червона риба вбирає з води важкі метали та отруйні речовини. Тому краще обирати ту, що має біле м’ясо. Багатим на Омега-3 жирні кислоти є оселедець, якого розводять у більш природних умовах. Однак він дуже солоний, тож перед споживанням його варто вимочити у молоці.
Так, добре кажете, колись давали дітям риб’ячий жир. Нині його також продають у аптеках в складі різних препаратів. Він приємніший на смак, аніж той, що у чистому вигляді, й діти його п’ють охочіше.