Людський організм: десять міфів

.

1. Вітаміни роблять нас здоровішими
Насправді це не так. Вітаміни регулюють лише процеси в організмі, тож вживати їх треба обережно, оскільки в більшості випадків надлишок вітамінів завдає ще більше шкоди, аніж їх нестача.
2. Кров без кисню синя
Кров без кисню, яка тече венами до серця, зовсім не блакитна, а темно-червона. У шкільних підручниках її малюють синім кольором для контрасту. А ось вени, які просвічуються через шкіру, видаються синіми через заломлення світла.
3. Коричневий цукор корисніший за білий
Насправді білий і коричневий цукор – одне й те ж. Різниця тільки в одному складнику – мелясі (патоці), що надає продукту темного кольору. Вважається, що коричневий цукор корисніший через те, що він не такий солодкий, позаяк у його складі більше води.
4. Алкоголь вбиває мозкові клітини
Більшість спиртних напоїв впливають на обмінні процеси в організмі, у тому числі й на дефіцит кисню, та пошкоджують зв’язки між клітинами мозку, але не зачіпають їх самих.
5. Від солодкого діти стають гіперактивними
Солодощі – це калорії, а калорії – це енергія. Тому коли деякі діти з’їдають більше солодкого, аніж треба, енергія з них буквально виривається назовні. Найголовніше, про що не варто забувати, це те, що велика кількість цукру шкідлива для зубів.
6. Нервові клітини не відновлюються
Насправді відмирання нервових клітин – процес постійний і природний. Їх оновлення відбувається в різних ділянках мозку. При стресах посилено “витрачаються” не самі нервові клітини, а ті речовини, які забезпечують їх роботу та взаємодію.
7. Ліва півкуля – креативність, права – логіка
Це правда, що за одні функції відповідає ліва півкуля, а за інші – права. Але вчені так і не знайшли людей, у яких одна частина мозку розвинута більше за другу. Річ у тім, що за креативність відповідають одразу кілька мозкових ділянок, розташованих як у лівій, так і в правій півкулях.
8. Спати треба вісім годин на добу
Усі знають норму: здоровий пов­ноцінний сон триває вісім годин. Проте різним людям потрібна різна кількість сну, і його надлишок чи, навпаки, нестача можуть зашкодити здоров’ю. Наприклад, декому вистачає шести годин, щоби добре почуватися, а дехто не може виспатися і за дев’ять годин.
9. Антибіотики вбивають віруси
Насправді антибіотики вбивають бактерії. А той же грип спричиняється вірусами, що не реагують на антибіотики. Це як забинтувати руку, щоби позбутися болю голови.
10. Цукор призводить до звикання
У 2009 році була написана книга на основі експерименту, в якому лабораторним щурам давали великі дози цукру впродовж кількох діб. Після такої “дієти” пацюки просто не могли жити без солодкого. Але при повторному експерименті на людях такого ефекту вчені не зауважили.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5788 / 1.54MB / SQL:{query_count}