Ціна краси

Відвідування салону краси може закінчитися лікуванням від інфекційної хвороби

Відвідування салону краси може закінчитися лікуванням від інфекційної хвороби

На календарі весна, хоча погода й не надто тішить, і, мабуть, кожна жінка вже планує похід у салон краси, перукарню, солярій, аби  навести лад зі шкірою, нігтями, волоссям, які після затяжної зими потребують рук професіоналів. Та безтурботно вирушаючи до перукарів-косметологів, навіть не підозрюємо, чим може закінчитися такий візит. А наслідки можуть бути дуже сумними: там, де повинні дбати про красу, можемо отримати у "подарунок" якусь інфекційну хворобу. Запитаєте, звідки? Адже це не лікарня, тут немає ні хворих, ні можливих джерел інфекції. Так, немає, але вам ніхто не може гарантувати, що перед вами манікюр не робили людині, в якої гепатит чи інші інфекційні захворювання, і що косметолог належно продезінфікував усі інструменти до того, як ви сіли у крісло. А як свідчать перевірки органів контролю, порушення гігієнічних та санітарно-епідеміологічних норм виявляють майже на всіх таких об'єктах.

"Торік перевірили 16 салонів краси та перукарень, у п'яти з них були виявлені порушення дотримання дезінфекційного режиму, в одному - не було про­ведено дезінфекції інструментів", - говорить Вікторія Нижник, завідувач епідеміологічного відділення Львівської міської санстанції. Та порушень є значно більше, адже перевірки проводять тільки раз чи двічі на рік, залежно від об'єкта, до того ж про візит повинні повідомляти за десять днів. А за стільки часу будь-який власник проведе капітальну дезінфекцію, аби не потрапити під гарячу руку перевірки.

Замість нової пломби... гепатит

Та не тільки салони краси є небезпечними. Йдучи до стоматолога й сідаючи у його крісло, ви також, на жаль, не можете бути впевненими, що повернетеся додому зі здоровими зубами, а не з якоюсь інфекцією, до того ж за власні гроші. Випадків таких небагато, але вони є, і це вже повинно бути засторогою для громадян. "З 69 людей, які захворіли на гепатити В і С, 50 осіб пов'язують інфікування з проведенням інвазивних втручань. 16 випадків інфікування на гепатит В пов'язують з проведенням стоматологічних втручань, з яких 50% -  у приватних стоматологічних закладах, а 50% - у державних", - говорить Вікторія Нижник.

Якщо ж людину заразили у таких закладах, довести це майже неможливо й отримати якусь компенсацію від власника закладу на лікування тим паче. Як говорить Сергій Федоренко, головний лікар Львів­ської міської інфекційної клі­нічної лікарні, у нас немає юридичного механізму, яким би можна було довести, що людина заразилася в конкретному салоні краси чи у стоматологічному кабінеті. Хоча були випадки, що люди зверталися з підозрою, що їх заразили у конкретному закладі, та добитися правди, навіть з хорошими адвокатами, вони не могли. "Якщо є такі звернення, пові­домляємо санепідемстанцію, яка проводить розслідування у межах своєї компетенції і вживає відповідних заходів", - говорить Сергій Федоренко.

У країнах Заходу такі питання вирішують зовсім по-іншому, й там люди, які стали жертвами брудних інструментів, отримують компенсації. "На Заході є страхова медицина, й там страхові компанії зацікавлені у тому, аби довести, що людина заразилася в конкретному закладі і щоб саме цей заклад оплатив витрати на лікування, а не страхова компанія", - говорить Анатолій Гайда, доктор хімічних наук, директор компанії "Дезомарк". За його словами, у всіх закладах краси, стоматологічних кабінетах, медичних закладах повинен бути лікар-епідеміолог, який би відповідав за дотримання норм гігієни. Та в нас навіть у лікарнях таких посад зі середини 90-х років немає.

Економія
чи недбальство?

У чому причина, що власники перукарень та стоматологічних кабінетів не дотримуються норм дезінфекції? Можливо, економлять кошти? Для одного невеликого салону краси (2-3 кімнати та 3-4 працівники) на місяць потрібно 200-400 грн для засобів дезінфекції. Чи незначні штрафи (200 грн) й недостатня відповідальність за такі порушення не є стимулом для совісної робити? "Деякі салони краси штрафуємо по кілька разів. Були випадки, що  закривали салони, допоки не було ліквідовано всіх порушень, та випадків таких не меншає", - говорить Вікторія Ниж­ник.

Якщо ж порівнювати вар­тість лікування інфікованої людини та вартість дезінфек­ційних засобів, різниця дуже суттєва. Наприклад, для лікування одного хворого на сальмонельоз на один день потрібно 150-200 грн. За ці гроші можна купити один літр дезконцентрату, яким можна продезінфікувати 2 тис. кв. метрів. То чи не варто підприємцям та власникам стоматологічних кабінетів дбати про здоров'я клієнтів, адже не відомо, хто сяде у крісло завтра?

Зважаючи на такі факти, вкотре переконуєшся в істинності слів - твоє здоров'я у тво­їх руках. То що ж, не від­ві­ду­вати стоматологів чи перукарні? Звісно, ні. Та варто до­тримуватися деяких порад спеціалістів. Зокрема, Людмила Піхура, завідувач відділу Львівської міської дезінфек­ційної станції, рекомендує обирати ті салони краси та стоматологічні кабінети, в якості послуг яких ви впевнені, не соромтеся перепитати, чи про­дезінфікували інструменти, й попросити, аби показали засоби дезінфекції.

Якщо ж, зайшовши у конкретний заклад, бачите, що до­тримання норм гігієни не на належному рівні, краще відразу відмовитися від послуг майст­рів салону.   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3454 / 1.58MB / SQL:{query_count}