Геть поганий настрій!

Десять правил виходу із осінньої депресії

Різка зміна погоди, помітне зниження вмісту вітаміну D і осіння хандра призводять до нестачі енергії в організмі. А ще у нас з’являється поганий настрій, занепад сил, млявість, дратівливість… Як пережити міжсезоння? Зовсім просто, якщо знатимете ось ці десять золотих правил, пише medic.ua.
1. Спіть із відкритими шторами
На появу хандри впливає скорочення світлового дня. Через нестачу сонячного світла в організмі пригнічується вироблення гормону щастя серотоніну. Тож аби піймати максимум денного світла, не закривайте на ніч штори. Так ви зможете не упустити перші сонячні промені.
2. У ліжко – на годину раніше
Без повноцінного сну не може бути й мови про хороший настрій та самопочуття, тим паче зараз, восени, коли організм витрачає багато енергії на те, щоби зігрітися і протистояти застуді. Тому потребує більше часу на відновлення. Продовжте звичний час відпочинку на годину – цього буде досить, аби не впасти у депресію.
3. Робіть зарядку
Звісно, ліньки, бо настрій поганий, але змусьте себе до цього. Вже після першої вправи відчуєте приплив бадьорості та хорошого настрою. Фізичні навантаження призводять до вироблення ендорфінів – молекул, які допомагають боротися з відчуттям тривоги, стресом і хандрою.
4. Какао на сніданок
За сніданком випийте горнятко какао (саме за сніданком, бо цей напій дуже калорійний, тому організм легко впорається з ним тільки зранку). У какао багато магнію, який інтенсивно засвоюється, особливо під час стресів. Нестача цієї речовини може призвести до пригніченості та депресії.
5. Корчте міни перед дзеркалом 
Звучить по-дурному, але якщо пригнічений настрій вас не полишає, підійдіть до дзеркала і усміхайтеся самі собі секунд 15. Зовсім скоро відчуєте, що настрій покращується, і вам захочеться сміятися. Сміх змушує наш організм виробляти уже згадані ендорфіни, які швидко поліпшують емоційний стан.
6. Додайте фарб
Уже давно доведено, що колір впливає на настрій. Тому восени не варто носити одяг депресивних сірого та чорного кольорів. З хандрою чудово борються яскраві відтінки червоного, жовтого, фіолетового.
7. Слухайте музику
Дорогою на роботу і назад увімкніть улюблені треки. Музика, як стверджують учені, виводить людину навіть із важкої депресії завдяки особливим імпульсам, які утворюються під її впливом у організмі. Але одна умова – мелодії не повинні бути меланхолійними. Краще, якщо в навушниках гратиме щось веселе та енергійне.
8. Їжте горіхи
У них міститься амінокислота триптофан, здатна виробляти гормон серотонін, від якого залежить, здолає вас хандра чи ні. Тому щодня споживайте жменю кеш’ю, фісташок або мигдалю.
9. Хочеться плакати? «Задмухуйте свічки»
Усунути раптову плаксивість допоможе така дихальна вправа: уявіть, що перед вами – півсотні свічок, які горять, і вам потрібно їх задмухати. Робіть короткі часті видихи через витягнуті трубочкою губи. Такий простий спосіб швидко усуває бажання плакати.
10. Випийте трав’яного чаю
Увечері підійде ромашковий із мелісою. Ефірна олія меліси володіє антидепресивними властивостями, а ромашка завдяки вмісту флавоноїдів допомагає заспокоїти нервову систему і розслабитися.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4661 / 1.55MB / SQL:{query_count}