Галина Степанура,
дерматолог:
– Незважаючи на запевнення майстрів манікюру, що ні акрил, ні гель не шкодять нігтям більше звичайного лаку, факт залишається фактом: нігтьові пластинки не отримують доступу до кисню і не можуть “дихати”!
Загалом сам гель-лак не є шкідливим. Найбільшої шкоди можна завдати нігтям тоді, коли його закріплюють за допомоги ультрафіолетової лампи (UV-лампи) та коли знімають цей лак. Процедуру зняття гель-лаку роблять кількома способами: апаратним (фрезером), спилюванням пилочкою або видаленням спеціальною рідиною. Через спилювання поверхневої частини нігтьової пластинки пошкоджується нігтьовий валик. А якщо опускаєте руки в спеціальну рідину, вона роз’їдає не лише гель-лак, а й поверхневі захисні шари нігтя, що може призвести до ураження його грибком чи стрептококом!
Якщо ходите на такий манікюр часто, все одно кожні півроку дайте нігтям відпочити. І раджу вам не покривати нігті гель-лаком, якщо вони у вас ламкі від природи. Все ж таки це “хімія”, і під її дією нігті стануть ще крихкішими. Може навіть початися розшарування нігтьової пластинки.