Манна каша: шкідлива чи ні?

“Смак цієї каші пам’ятаю з дитинства – їла її ледь не щодня. Але зараз своєму півторарічному синові готую манку рідко, бо чула, що вітамінів у ній обмаль. А ось свекруха каже, що вона найкраща – добре насичує і додає здоров’я не лише дітям, а й дорослим. Скажіть, будь ласка, чого в манній каші більше – користі чи шкоди?” Вікторія Герань, м. Львів

Ольга Артименко, 
педіатр:
– Для дорослого організму манна каша (або як ще кажуть – манка) – чудовий, корисний продукт. Її радять їсти в періоди реабілітації після оперативного втручання, а також при виснаженні організму. Але для маленьких дітей користі від манки набагато менше через особливості травлення. 
Манна крупа майже не містить клітковини і на дві третини складається з крохмалю, завдяки чому дуже ситна і швидко готується. Однак наявність вуглеводів і високий вміст клейковини можуть дуже зашкодити дітям. Глютен (клейковина) здатний викликати алергію і сприяти розвитку такої хвороби, як целіакія. В дитячому організмі глютен потоншує слизову оболонку шлунка, через що порушуються процеси всмоктування корисних речовин. Крім цього, надмірне споживання такої каші позбавляє кістки кальцію. А усім нам відомо, чим це загрожує, – розвитком рахіту, зниженням імунітету, погіршенням роботи нервової системи. Тож якщо хочете варити манку дитині, то не більше одного-двох разів на тиждень!
До речі, манка не така вже й калорійна, як це часто можна чути. Калорійною вона стає через те, що більшість батьків готують її на жирному молоці з додаванням цукру, меду чи фруктів. Отож, споживаючи таку страву часто, можна легко набрати вагу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4613 / 1.53MB / SQL:{query_count}