Епопея з вакцинами для календарного щеплення дітей, здається, нарешті закінчилася. Епідеміологи та завідувачі дитячих поліклінік міста Львова запевняють, що медзаклади забезпечені майже всіма необхідними препаратами! Зокрема, Наталія Тімко, головний епідеміолог Львівщини, сказала “Пошті”, що медичні заклади Львівщини отримали всі необхідні вакцини у повному обсязі.
“Пологові будинки Львова та області, а також поліклініки отримали вакцину БЦЖ, а також вакцину проти вірусного гепатиту В, якою щеплять дітей у пологовому будинку, а наступні щеплення роблять у поліклініці, – пояснює вона. – Медичні заклади Львівщини забезпечили вакцинами проти кашлюку, дифтерії, правця та поліомієліту. До того ж вакцину проти поліомієліту маємо й інактивовану (її вводять у вигляді ін’єкції), й оральну (у вигляді крапель). Крім того, одержали вакцини проти гемофільної інфекції, а також проти кору, краснухи і паротиту. На сьогоднішній день немає обмежень щодо забезпечення імунобіологічними препаратами – є всі, які нам потрібні за календарем щеплення, у повному обсязі”.
Головний епідеміолог Львівщини у розмові додала, що поліклініки одержали туберкулін для проби Манту. Є і вакцини для дорослих – проти дифтерії та правця.
Наталія Гончар, головний позаштатний спеціаліст департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з вакцинопрофілактики, також підтвердила, що медичні заклади нашої області отримали майже всі необхідні вакцини.
“Медичні заклади забезпечені вакцинами для профілактики гепатиту В, дифтерійно-правцевими анатоксинами для планових щеплень, для профілактики туберкульозу, а також для ОПВ (жива вакцина у вигляді крапель проти поліомієліту. – “Пошта”). Водночас фахівець додає, що в медзакладах уже майже вичерпалися залишки комбінованої вакцини для профілактики кашлюку, дифтерії, праця, поліомієліту та гемофільної інфекції типу В під назвою “Пентаксим”. Замість цієї вакцини щеплення зараз роблять інактивованою поліовакциною та АКДП (цільноклітинною вакциною для профілактики кашлюку, дифтерії та правця. – “Пошта”).
“Упродовж останніх років ми працювали з ацелюлярною, тобто безклітинною вакциною “Інфанрикс”. Але цього року її не було і не буде! Маємо вакцину для профілактики АКДП цільноклітинну”, – повідомила Наталія Гончар.
Отож, аби переконатися у вищесказаному, “Пошта” зателефонувала в міські поліклініки і довідалася, чи є у них вакцини. Наприклад, у дитячому поліклінічному відділенні №2 (вул. Симоненка, 4), другому поліклінічному відділенні 3-ої міської клінічної лікарні (вул. Шевченка, 358-б) і у 5-ій міській клінічній поліклініці (вул. Виговського, 32) нас запевнили, що в них справді є необхідні препарати для щеплень.
Те, що у львівських поліклініках нарешті з’явилися вакцини, яких і лікарі, і батьки з нетерпінням очікували впродовж року, а деяких навіть довше, потверджують самі батьки: у школах дітям навіть роздають повідомлення, що потрібно прийти у поліклініку, аби вакцинуватися відповідно до календаря щеплень.
Але… батьки, своєю чергою, цікавляться, вакцини якого виробника є у поліклініках. До прикладу, мама Ірина розповіла, що в їхній поліклініці щеплення АКДП роблять індійською вакциною, а раніше була французька, якій довіряли більше.
“Коли я робила щеплення АКДП своїй старшій доньці, то в нашій поліклініці ця вакцина була французького виробництва. І як мене запевнила знайома медик, хорошої якості. Тож я не переживала за здоров’я дитини. А тепер, як я знаю із особистих джерел, вакцина АКДП – індійського виробництва, тож не впевнена у її якості”, – каже жінка.
З її слів, французьку вакцину можна знайти тільки в приватних клініках, але її вартість становить понад 1000 гривень…