З дефіцитом заліза найбільш ефективно допомагає впоратися буряк, він корисний в сирому, вареному вигляді. Цей продукт забезпечує регенерацію вмісту заліза, “запускає” червоні кров’яні клітини, збагачує киснем кров. Допоможуть підвищити гемоглобін і інші овочі.
Помідор. Овоч покращує кров’яний склад, насичує його необхідними елементами, перешкоджає формуванню тромбів. Помідори не втрачають цінних якостей після термічної обробки.
Картопля. Овоч насичений не тільки залізом, але і іншими корисними елементами – кальцієм, фосфором, калієм, магнієм, вітамінами і органічними кислотами.
Кабачок. Продукт багатий залізом, калієм і магнієм. Вміст вітаміну C допомагає в засвоєнні заліза.
Всі ці овочі зміцнюють організм, відновлюють функціонування кишківника, що робить більш ефективною боротьбу зі зниженим гемоглобіном.
Дослідження встановили, що з фруктів першим плодом у боротьбі з дефіцитом заліза є персик. 4 мг присутні в 100 г свіжого продукту, в сушеному – близько 3 мг. Актуальні й інші фрукти.
Айва. Додавання в меню 100 г забезпечує надходження 3 мг заліза.
Хурма. Вживання в їжу 100 г плоду “дарує” організму 2,5 мг заліза.
Грушка. Крім заліза (2,3 мг) фрукт багатий цинком, марганцем, кобальтом, міддю, ефективний при лікуванні анемії.
Яблуко. Тривалий час вважався фруктом номер один у списку плодів, які збільшують концентрацію в організмі гемоглобіну. У свіжому вигляді 100 г яблук мають 2,2 мг. Краще виглядають показники сушених плодів – більше приблизно в 2,7 рази.
Гранат. З’ївши 100 г продукту, можна поповнити запаси заліза на 1 мг. Він хороший також великою кількістю цінних вітамінів.
Абрикос. Найкраще вживати в сушеному вигляді, концентрація необхідних елементів збільшується. Корисний і свіжий продукт – 0,7 мг. Крім заліза в складі абрикосів присутні кобальт, марганець, мідь. Всі ці елементи в сукупності корисні при анемії, активізують біосинтез гемоглобіну.