Леся Пиріжок,
педіатр:
– Вірусні інфекції, якими хворіють діти до восьмирічного віку, тренують та загартовують імунну систему дитини, тому якісь конкретні настанови щодо придбання тих чи інших медикаментів для підвищення імунітету давати недоречно. Звісно, можна застосовувати профілактичні ліки на основі ехінацеї, женьшеню, елеутерококу або інших лікарських рослин, але їх повинен призначити лише лікар. У решті випадків втручатися в дитячу імунну систему не варто.
Пам’ятайте, що найчастіше діти застуджуються в сиру дощову погоду, тож нехай вони самі виробляють імунітет, наприклад, намагайтеся гуляти з ними за будь-якої погоди. Нехай це буде недовго, але систематично. Запишіть дітей на плавання або поступово загартовуйте їх вдома – для початку, нехай вмиваються прохолодною водою, полощуть горла, потім обливайте їх тою ж водою. Не забувайте про вранішню руханку!
Слідкуйте, щоб діти висипалися, дотримувалися режиму дня і не нервували, адже стрес відкриває дорогу хворобам. Вранці та ввечері робіть їм чай з лимоном і медом, а ще варіть чай із шипшини. Привчіть їх їсти часник, рибу, а також більше споживати сирі овочі та фрукти, особливо яблука, груші, моркву, гарбуз, буряки.
Навчіть дітей правил гігієни. Після прогулянок, перед їжею нехай ретельно миють руки та очищають ніс, який потім можна промити будь-яким соляним розчином. Також завжди одягайте дітей по погоді – не тепліше і не легше, а ще слідкуйте, щоб взуття було завжди сухим.