Ольга Артименко,
педіатр:
– Коли у ваших дітей сильний жар, відразу вкладайте їх у ліжка. Річ у тім, що коли діти стрибають, тіло виробляє набагато більше тепла, ніж коли вони спокійно лежать. Також потурбуйтеся про їх раціон харчування – їжа повинна бути легкою і не гарячою, краще нехай вони більше п’ють помірно теплі напої, щоб посилилося потовиділення. Але думайте, що даєте! Дуже часто батьки “заливають” дітей одним лише чаєм з малини і це не зовсім правильно. Чай з малини сечогінний, тому, випивши його, дитина кілька разів сходить в туалет і в підсумку швидко зневоднить свій організм, що ще більше погіршить ситуацію. Щоб дітям було чим пітніти, спочатку давайте їм побільше рідини – води, компоту із сухофруктів і лише потім чай з малиною. А ще слідкуйте, аби в приміщенні було прохолодне та вологе повітря. Краще дітей одягнути і накрити, але свіже повітря впустити!
Не рекомендую дітей, особливо маленьких, натирати оцтом і спиртом. Справді вважається, що така маніпуляція може частково збити високу температуру, але для дітей це великий ризик. Через дитячу шкіру оцтова кислота та спирт (горілка, самогон) проникають в кров дитини, тому може виникнути сильне отруєння. Розтирати дітей можна тільки водою.
Якщо ж усі перелічені вище народні засоби зниження температури дітям не допомогли, а температура продовжує триматися і йде вгору (вище 38 градусів), варто дати аптечні препарати. У них є свої переваги, наприклад, крім жарознижуючого ефекту, вони ще й знеболять і нададуть протизапальний ефект. Існують два препарати, які схвалені медиками всього світу як засоби самостійного лікування підвищеної температури у дітей. Продаватися вони можуть під різними марками і комерційними назвами, але їх діючими речовинами є парацетамол та ібупрофен. В аптеках ці ліки доступні як у формі таблеток, сиропів і мікстур, так і у вигляді свічок.