Зміни в госпіталізації містян

У Львові діє новий порядок госпіталізації осіб із хворобами нервової системи. Пацієнтів з інсультом та епілептичними станами везтимуть виключно в лікарню швидкої допомоги, а з хворобами хребта – у 5-ту або 8-му лікарні

Європейський підхід до госпіталізації осіб із хворобами нервової системи відтепер запроваджений і у Львові. Якщо раніше пацієнт з діагнозом такого профілю міг наполягати, аби його госпіталізували в обране ним відділення, то тепер буде все упорядковане й систематизоване. 
Менш ніж місяць тому, 18 серпня, Львівське міське управління охорони здоров’я видало наказ, в якому чітко прописаний порядок госпіталізації пацієнтів із хворобами нервової системи. Наприклад, якщо в людини стався інсульт, то карета “швидкої” повезе її в ІІ неврологічне відділення лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова, а пацієнта з епілептичним станом – у І неврологічне відділення цієї ж лікарні. Тобто кожен стаціонар спеціалізуватиметься на певній патології.
Наказ уже розіслали для ознайомлення лікарям всіх медичних закладів Львова, згодом цю інформацію розмістять у всіх приймальних відділеннях для інформування широкого загалу.

Захворіли? В яку лікарню повезуть

Як розповіла “Пошті” одна із упорядкувальників наказу, головний позаштатний невролог Львова, завідувач ІІ неврологічного відділення  лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова Галина Пришляк, це дозволить розвантажити деякі відділення лікарень, полегшити роботу медиків і спростити пошуки родичів пацієнтів.
“Подібний принцип госпіталізації хворих у медустанови Львова в нас діє давно, це не новинка. Але з метою покращення надання допомоги хворим та ефективного використання неврологічних ліжок, яких зараз у Львові не так багато, а саме два стаціонари у лікарні швидкої медичної допомоги (І і ІІ неврологічні відділення) та стаціонари в 5-ій і 8-ій лікарнях, постало питання створення й удосконалення надання медичної допомоги пацієнтам із захворюваннями нервової системи. Крім того, додалися реабілітаційні й паліативні відділення, які запрацювали в деяких стаціонарах. Їх також треба залучати, – каже Галина Пришляк. – Тобто кожен стаціонар спеціалізуватиметься на певній патології. Нам, медикам, це дещо спростить роботу, оскільки є багато пацієнтів, які наполягають на госпіталізації в конкретне відділення, хоч воно зовсім іншого профілю. Звісно, ми завжди йдемо назустріч пацієнтові, і якщо він каже, що довіряє саме цьому стаціонару, то лікар має право скерувати його туди, куди він хоче”.
Так само, зі слів невролога, медицина Львова підходить до такого рівня, що хворі повинні чітко знати, куди саме з тою чи тою проблемою їх завезе карета “швидкої”. Це стосується й родичів пацієнтів, які на момент госпіталізації не були присутні біля хворого, але, знаючи діагноз, можуть зрозуміти, куди саме завезли їхню матір чи батька.

Чітко і систематично

Отож, відтепер хворих із мозковою катастрофою, тобто інсультом, госпіталізуватимуть у ІІ неврологічне відділення Львівської лікарні швидкої медичної допомоги. Зі слів Галини Пришляк, тут є дуже хороша матеріальна база, яка дозволяє в перші години діагностувати розвиток інсульту і, відповідно, надати потрібну допомогу. Крім того, є комп’ютерна томографія, ультразвукова діагностика, ангіограф, магнітно-резонансний томограф, а також потужна нейрохірургічна служба, яка у випадку розриву судин головного мозку здійснить оперативне втручання.
В І неврологічне відділення цієї ж лікарні госпіталізуватимуть хворих з гострою патологією невідкладних станів – енцефалітом, судомними нападами (епілепсією).
Пацієнтів, які потребують госпіталізації у випадку хронічного захворювання (цереброваскулярні захворювання, хвороби хребта в стадії загострення), розподілятимуть між двома стаціонарами – 5-ою і 8-ою лікарнями – відповідно до обслуговування різних поліклінік. Зокрема, 5-та лікарня працює з пацієнтами, хворими на розсіяний склероз. 
Пацієнтів зі стійким неврологічним дефіцитом з порушенням функції координації та ходи, які потребують реабілітаційного лікування, госпіталізуватимуть у відділення фізичної реабілітації лікарні швидкої медичної допомоги.
За рішенням відбіркової комісії закладів охорони здоров’я, пацієнтів для госпіталізації скеровуватимуть у лікарню відновного лікування, що у Винниках.
Враховані й потреби госпіталізації за соціальними показами осіб без визначеного місця проживання, особливо в період несприятливих погодних умов. Таких госпіталізуватимуть за місцем звертання.
Інтенсивніше залучатимуться домашні стаціонари та денні стаціонари, створені в поліклініках.
Як пояснює Галина Пришляк, у наказі був врахований і такий чинник: якщо хворий звертається по меддопомогу сам, йому не мають права відмовити. “Пацієнтові повинна бути надана безвідмовна консультація, а за необхідності – госпіталізація, навіть якщо він не проживає поблизу території лікарні”, – зазначила співрозмовниця “Пошти”.
Обумовлено в наказі й те, що планова госпіталізація неврологічних хворих повин­на здійснюватися лікарем відповідно до показань, за наявності в пацієнта: документа, що засвідчує особу; скерування на госпіталізацію; певних обов’язкових обстежень та в попередньо погоджений термін із зазначенням у скеруванні дати й часу госпіталізації.
Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради:
– Наказ про порядок госпіталізації хворих із захворюваннями нервової системи розробляли провідні львівські спеціалісти, завідувачі неврологічних відділень, представники амбулаторної ланки. Перед ними було поставлене чітке завдання – налагодити порядок госпіталізації хворих, щоб не було так, що одні ліжка повністю зайняті, а інші вільні. Також частину хворих могли лікувати у інших відділеннях, бо та чи інша лікарня була просто переповнена. Отож, тепер чітко прописано, в який медзаклад з якими хворобами варто госпіталізувати хворих. По суті, в нас нічого не змінилося – такий принцип госпіталізації існував давно. Та оскільки у Львові з’явилися нові відділення, зокрема відділення реабілітації, то й відповідно порядок дій щодо госпіталізації хворих дещо змінився. Наприклад, реабілітаційна палата відкрита в неврологічному відділенні 5-ої міської клінічної лікарні, тому якусь частину хворих з лікарні швидкої допомоги для продовження реабілітації тепер можна легко перевести сюди. Це суттєво розвантажить роботу “швидкої”. І таких прикладів багато. Загалом вважаю, що порядку і правил потрібно дотримуватися завжди, і тоді країна процвітатиме. Найменше закони порушують у багатших країнах, найбільше – в бідніших. Нам треба прагнути кращого. Це як на дорозі: один їде правильно, другий порушує правила, а третій припарковує свою автівку на газоні, і в результаті на дорозі нема порядку. Так само і в медицині: ніде в світі пацієнт не має права вказувати бригаді “швидкої”, куди вона має його везти. Є правила, і якщо ми нарешті їх дотримуватимемося, в нас усе запрацює!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.7189 / 1.6MB / SQL:{query_count}