Віта Гринюк, педіатр:
– Щоби дитина росла здоровою і сильною, в її меню повинна бути риба. Вона повністю засвоюється організмом та є максимально корисною. У рибі вдосталь магнію, заліза, цинку, міді, а в морській – ще й фтору та йоду, необхідних для розвитку та функціонування щитоподібної залози. Ну і головне омега-3 – цінний білок з амінокислотами, який потрібен для нормального розвитку дитячого організму. Вводити рибу раджу з дев’яти місяців дітям, які на штучному вигодовуванні, і з десяти – на грудному! Але за умови, якщо дитина не алергік (риба належить до сильних алергенів). Краще починати з низькокалорійної, дієтичної, низькоалергенної риби. Найменш жирними (до 4% жирності), а отже, найкращими для пригодовування будуть камбала, минтай, тріска, навага, хек і мерлуза. Дещо жирнішими є кета, морський лящ, горбуша, судак, морський окунь, форель. Найжирнішими – скумбрія, оселедець, каспійська кілька, палтус, лосось. А от карася і коропа дітям їсти не бажано!
Завжди беріть дитині свіжу рибу. Якщо такої можливості немає, тоді свіжоморожену, але зверніть увагу на очі та плавники. Перші не повинні бути з плівкою і запалі, а другі – з ушкодженнями.
Для початку риби давайте небагато – половинку чайної ложечки. Новий продукт вводьте на сніданок, щоби бачити реакцію впродовж дня. Якщо все гаразд, немає алергії і не турбує животик, поступово збільшуйте кількість. Дитині до року давайте рибну страву раз на тиждень! Готуйте запечену рибу, варену, приготовлену з овочами, але не варіть із неї бульйон (його не бажано використовувати в раціоні дітям до трьох років узагалі). Річ у тім, що в рибі є такі речовини і сполуки, через які при тривалому варінні рідина набуває характерного смаку, що може призвести до зайвого навантаження шлунково-кишкового тракту.