Вадим Семенів, продавець-консультант:
– Головна мета автокрісла – безпека дитини в різних ситуаціях. Тобто йдеться не лише про дорожні пригоди, а й раптові маневри чи гальмування. При виборі автокрісла звертайте увагу, щоб воно було зручне і практичне, щоб немовля почувалося в ньому комфортно під час їзди, щоб були присутні ремені безпеки, які не перетискали б тулуба та не сковували рухів. Чохли мають бути виготовлені з матеріалу і обов’язково зніматися. Відповідно до певної вікової, розмірної та вагової групи дітей існують різні групи автокрісел. Для вашої дитини підійде група 0 (від 0 до 6 місяців і масою до 10 кілограмів). Це свого роду автоколиска для новонароджених, які ще не вміють самостійно сидіти. Дитина лежатиме, її можна буде зафіксувати м’яким і широким ременем з додатковим захистом навколо голови. Саму автоколиску ви зможете закріпити на задньому сидінні автомобіля спеціальними ременями.
Крім того, для маленьких дітей підійдуть інші групи автокрісел: 0+ (від 0 до 12 місяців і вагою до 13 кілограмів) та 0+1 (від 0 до 48 місяців і вагою до 18 кілограмів). Група 0+ виготовлена у вигляді ківшика, має п’ятиточкові ремені і ручку для перенесення. Кріплення здійснюється таким чином, аби дитина була обернена обличчям у зворотний бік щодо руху автомобіля. А ось до крісел групи 0+1 належать універсальні конструкції, що дозволяють замість двох крісел окремих груп (0 і 1) купити одне. Але тут є нюанс: у такому кріслі дитина повинна напівлежати. Згодом для більш старшої дитини ви зможете придбати автокрісла груп 2 і 3.
До речі, якщо ваше немовля часто їздитиме у автомобілі, то краще виберіть дитяче автокрісло відповідної групи. А якщо не дуже часто, то можете обійтися універсальним. А ось на чому не варто економити, то це на якості – віддавайте перевагу виробникам, які спеціалізуються на виготовленні автокрісел.