Стефанія Лукомська,
практичний психолог:
– Якщо червоний для вашої дитини – найбажаніший колір, то ви мали б зауважити, що вона стала конфліктнішою, агресивнішою. Занадто багато червоного кольору свідчить про стан емоційного напруження. Чорні, сірі, коричневі кольори на дитячих малюнках – ознаки депресивного стану. Але дізнайтеся, чи дитина справді такі кольори обирає, а чи просто загубила всі олівці, які мала, і залишився лише чорний. Коли забагато темно-синіх і фіолетових кольорів, то це свідчить про вразливість до навколишнього світу. Ознакою тривожності можна вважати й малюнок, виконаний у пастельних тонах.
Звертайте увагу на натиск олівця або ручки: якщо він слабкий, ваша дитина боязка, пасивна, а якщо постійно стирає намальоване – невпевнена в собі. Коли контури зображень жирні, сильно продавлюється папір, то це свідчить про гіперактивність та імпульсивність дитини.
Важливий і розмір малюнка: якщо він не поміщається на аркуші – це ознака стресу, якщо маленький, то можливо, що в дитини низька самооцінка. Зверніть увагу й на темп роботи: якщо ваша донька малює повільно, але старанно, це вказує на її спокійний темперамент. Якщо неакуратно – то дитина гіперактивна і неспокійна.