Алла Фроляк,
лаборант:
– Що стосується здачі крові, то це треба робити натщесерце, тобто з часу попереднього приймання їжі повинно минути не менше 8 годин. Це важливо, тому що їжа може вплинути на результат дослідження, наприклад, після неї підвищується рівень цукру в крові і кількість лейкоцитів. Найкраще, звісно, здавати аналіз крові зранку, оскільки деякі характеристики крові схильні до добових коливань. Після нічного сну всі показники крові йдуть до норми, тож зменшується шанс помилкової діагностики будь-якого відхилення. Для немовлят першого року життя вимоги менш суворі – їх можна годувати в звичному режимі, оскільки малюків важко заспокоїти, якщо вони не поснідають. У старших дітей за день до обстеження бажано виключити з раціону важку їжу: жирне і смажене. Перед аналізом не варто поїти дитину соком або чаєм, особливо з цукром.
Що стосується аналізу сечі, то для його збору підходить тільки ранкова сеча. Не можна цього робити звечора, бо знизиться вірогідність результату. Перед збором сечі дитину треба підмити. Посуд, в якому буде сеча, має бути стерилізований. Найкраще купіть для цього спеціальну баночку чи сечоприймач у аптеці або добре помийте слоїчок, потім прокип’ятіть його і потримайте кілька хвилин над парою. З моменту збору сечі до її доставки в лабораторію повинно минути не більше 3 годин.
Щоби зібрати кал, дитину перед тим також краще підмити. Зберіть матеріал в одноразовий контейнер із кришкою. Під час збору уникайте домішок сечі та виділень зі статевих органів.